Otwórz player w nowym oknie

Kamil Wolnicki: Choć trzon polskiej kadry stanowią wiekowi skoczkowie to nadal są oni głodni sukcesu i wciąż chcą się rozwijać

Kamil Wolnicki: Choć trzon polskiej kadry stanowią wiekowi skoczkowie to nadal są oni głodni sukcesu i wciąż chcą się rozwijać

„Pod względem przygotowania fizycznego, psychicznego oraz z punktu widzenia sportowego Polacy nie odstają od reszty drużyn. Choć trzon polskiej kadry stanowią wiekowi skoczkowie to nadal są oni głodni sukcesu i wciąż chcą się rozwijać” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Kamil Wolnicki „Przegląd Sportowy”). W rozmowie z Januszem Zalewskim mówił o aktualnym sezonie w skokach narciarskich.

„Za nami pięć indywidualnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miały one dwóch bohaterów, czyli Markusa Eisenbichlera oraz Norwega Halvora Egnera Graneruda” – mówił Kamil Wolnicki.

Redaktor „Przeglądu Sportowego oceniał też występy polskich skoczków.

„Można wyciągnąć parę wniosków po występach Polaków (…) Po pięciu konkursach mamy 11 Polaków, którzy wchodzili do finałowej serii i zdobywali punkty. Taka sytuacja nie miała miejsca jeszcze nigdy w historii” – podkreślał rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Przed nami zawody w Zakopanem czy w znanym fanom skoków Engelbergu w Szwajcarii. Jeśli nie będzie problemów związanych z koronawirusem to wiele wskazuje na to, że Polacy będą odgrywać główne role w zawodach. Faktycznie jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu” – mówił red. Wolnicki.

Redaktor ocenił też pracę trenera polskiej kadry.

„Michal Doleżal - który przed poprzednim sezonem zastąpił Stefana Horngachera - radzi sobie naprawdę dobrze w roli trenera polskich skoczków. Pod względem przygotowania fizycznego, psychicznego oraz z punktu widzenia sportowego Polacy nie odstają od reszty drużyn. Choć trzon polskiej kadry stanowią wiekowi skoczkowie to nadal są oni głodni sukcesu i wciąż chcą się rozwijać” – ocenił gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie mówiono też o tym, jak koronawirus destabilizuje zawody w skokach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA