Otwórz player w nowym oknie

Ks. Łukasz Wiśniewski o Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP

Ks. Łukasz Wiśniewski o Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP

„Dzisiejsze święto jest dla nas Dobrą Nowiną, jest znakiem miłości. Bóg wybiera nas do wiary jeszcze przed naszym narodzeniem. Pomimo wszystkich trudności to jednak Pan Bóg jest z nami nieustannie i chce przywracać pierwotne piękno, które gdzieś przez grzechy zostało zatracone” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Łukasz Wiśniewski (Marianie). W rozmowie z Januszem Zalewskim mówił o Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

 

„Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny jest dogmatem młodym, bo ustanowionym w 1854 roku. Ale 200 lat wcześniej nasz założyciel – o. Stanisław Papczyński - tak ukochał tę tajemnicę, że 11 grudnia 1670 roku (kiedy zakładał Zakon Marianów) powiedział, że jest gotów oddać życie za Tajemnicę Niepokalanego Poczęcia” – mówił ks. Wiśniewski.

„Istniały spory (np. między Franciszkanami a Dominikanami), ale przekonanie, że Bóg w swej bezinteresownej miłości przez zasługi Jezusa Chrystusa zachowuje także od grzechu pierworodnego Maryję była od dawna w Kościele” – dodał.

„Dzisiejsze święto jest dla nas Dobrą Nowiną, jest znakiem miłości. Bóg wybiera nas do wiary jeszcze przed naszym narodzeniem. Pomimo wszystkich trudności to jednak Pan Bóg jest z nami nieustannie i chce przywracać pierwotne piękno, które gdzieś przez grzechy zostało zatracone” – powiedział gość Poranka „Siódma9”.

11 grudnia obchodzimy 350-lecie tego Zgromadzenia.

Po więcej informacji o Zgromadzeniu Marian odsyłamy na stronę: http://www.marianie.pl/  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA