Otwórz player w nowym oknie

Krzysztof Paszyk: Debata kandydatów na RPO jest dobrym pomysłem

Krzysztof Paszyk: Debata kandydatów na RPO jest dobrym pomysłem

„Bardzo dobrym pomysłem jest debata kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy mogliby wówczas przedstawić swoją wizję sprawowania tego urzędu. Miejscem takiej debaty mógłby być Senat” – powiedział w Poranku „Siódma9” Krzysztof Paszyk (Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska). 

Początek rozmowy dotyczył wspólnego kandydata PSL i Konfederacji na urząd RPO.

„PSL-Koalicja Polska kierując się postawą propaństwową i chcąc ratować urząd Rzecznika Praw Obywatelskich (...), zgłasza swojego kandydata – prof. Roberta Gwiazdowskiego. Wspiera nas w tym Konfederacja” – powiedział poseł Paszyk dodając, że niezbędne minimum potrzebne do zgłoszenia kandydatury to 35 podpisów.

„Wiele tygodni temu zwróciliśmy się do Wydziałów Prawa najważniejszych uczelni wyższych w Polsce, aby w związku z tym, że nie wychodzi nam wybór RPO na bazie politycznych kandydatur, spróbować znaleźć autorytet, który przyniósłby konsensus i pomógłby uratować ten urząd” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

„Prof. Gwiazdowski jest kandydatem, który przez większość swojego życia zajmował się pracą naukową, a nie polityką. Wokół swojej osoby zbudował autorytet. Jest to człowiek, który zna zjawiska zachodzące w gospodarce - pilnowanie wolności w tym aspekcie życia też jest niezwykle ważne” – opowiadał polityk PSL. Poseł Paszyk wypowiedział się także na temat kandydatury prof. Piotra Wawrzyka.

„Piotr Wawrzyk jest czynnym politykiem partii rządzącej i nie uzyska on poparcia Koalicji Polskiej. Urząd RPO nie jest przeznaczony dla polityka, lecz dla osoby wyłączonej ze sporu politycznego” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

„Bardzo dobrym pomysłem jest debata kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy mogliby wówczas przedstawić swoją wizję sprawowania tego urzędu. Miejscem takiej debaty mógłby być Senat” – mówił.

Dalsza część rozmowy skupiła się wokół tematu szczepień.

„Szczepionka jest bezpieczna i dokładnie przebadana. Należy motywować oraz namawiać do szczepień. Osoby, które je przyjmą powinny mieć luzowane restrykcje i obostrzenia. To szansa na powrót do normalności” – stwierdził Krzysztof Paszyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA