Otwórz player w nowym oknie

Piotr Arak: Istnieje szansa, że w trzecim kwartale 2021 r. będziemy już działać w nowej normalności

Piotr Arak: Istnieje szansa, że w trzecim kwartale 2021 r. będziemy już działać w nowej normalności

„Mamy perspektywę wzrostu gospodarczego. W trzecim kwartale 2021 roku mamy szansę zaszczepić większość społeczeństwa w krajach rozwiniętych. Oznacza to, że duża część usług, wymiany handlowej, itd. będzie starała się przejść do nowej normalności” – powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny).

Zdaniem Piotra Araka jest kilka symptomów w polityce międzynarodowej, które z pewną dozą optymizmu pozwalają patrzeć na rok 2021.

„W stosunkach międzynarodowych wydarzyło się kilka rzeczy, które powodują, że na pewne kwestie możemy patrzeć trochę bardziej optymistycznie. Dojdzie do nowego otwarcia w relacjach bilateralnych między Unią Europejską, a nową administracją Stanów Zjednoczonych. Prezydent Trump miał problem z organizacjami międzynarodowymi. Unii prościej będzie dogadywać się z Joe Bidenem ” – dodał rozmówca red. Kłosowskiego, kontynuując wątek europejski.

„Jedną z ważniejszych decyzji Rady UE z tego roku było to, że Unia będzie miała własne przychody. Do tej pory nie było bezpośrednich podatków od kogokolwiek, które byłyby własnymi dochodami Komisji Europejskiej, Unii. Liderzy europejscy wyrazili na to zgodę. Polska była jednym z proponentów takiego projektu” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie dotknięto też tematu pomysłu podatku dla cyfrowych światowych gigantów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA