Otwórz player w nowym oknie

Stanisław Szwed: Jedna osoba zaszczepiona chroni kilkanaście innych osób

Stanisław Szwed: Jedna osoba zaszczepiona chroni kilkanaście innych osób

„Szczepionka jest szansą, by uporać się z Covid-19. Jedna osoba zaszczepiona chroni kilkanaście innych osób, z którymi się styka. Musimy podejść do tego odpowiedzialnie, z troską o naszych bliskich, współpracowników” – powiedział w Poranku „Siódma9” minister Stanisław Szwed (Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej).

„W roku 2021 zależy nam na utrzymaniu wszystkich programów polityki rodzinnej. Chcemy nadal wspierać rodziny. Polityka demograficzna to największe wyzwanie dla naszego kraju” – mówił wiceminister rodziny i polityki społecznej.

„Dzięki programowi «Rodzina 500 plus» do polskich rodzin trafiło 137 miliardów złotych. Program «Dobry Start», «Emerytura Plus» czy «Fundusz Solidarnościowy» to kolejne kluczowe programy, które będziemy kontynuować” – powiedział rozmówca Michała Kłosowskiego. Minister przyznał, że jest świadomy ogromnych kosztów wspomnianych programów.

„Taka jest polityka naszego rządu – na rodzinach nie oszczędzamy” – mówił.

Minister zwracał uwagę na trwający problem kryzysu demograficznego w Polsce.

„Dużo nam brakuje do osiągnięcia zastępowalności pokoleń. Oprócz wsparcia materialnego ze strony państwa, powinna też powstać moda na tworzenie rodzin” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie dotknięto też tematu szczepień przeciw koronawirusowi.

„Szczepionka jest szansą, by uporać się z Covid-19. Jedna osoba zaszczepiona chroni kilkanaście innych osób, z którymi się styka. Musimy podejść do tego odpowiedzialnie, z troską o naszych bliskich, współpracowników” – powiedział Stanisław Szwed.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA