Otwórz player w nowym oknie

Ks. Grzegorz Ogorzałek o serialu „Gambit królowej”

Ks. Grzegorz Ogorzałek o serialu „Gambit królowej”

„«Gambit królowej» pokazuje walkę między ciążeniem ku autodestrukcji, a chęcią niezmarnowania talentu. Na przykładzie tego filmu możemy dostrzec również to, że spotkanie autorytetu na naszej życiowej drodze może nam pomóc w odkrywaniu darów, jakimi obdarza nas Pan Bóg” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Grzegorz Ogorzałek. W rozmowie z Michałem Kłosowskim opowiadał o wartościach, jakie możemy odnaleźć w serialu „Gambit królowej”.

„W serialu «Gambit królowej» szachy stanowią tło całej opowieści. Bardziej widzimy tam wewnętrzny świat bohaterki, która zmaga się z nałogiem - i w nie do końca sprzyjającym świecie – próbuje dzielić się swoim talentem i zawalczyć o swoje” – powiedział ks. Grzegorz Ogorzałek.

„Myślę, że jest to opowieść, w której każdy z nas po części się odnajduje. To z tego wynika popularność tego serialu – on odzwierciedla życie wielu z nas” – stwierdził rozmówca Michała Kłosowskiego.

„Serial pokazuje walkę między ciążeniem ku autodestrukcji, a chęcią niezmarnowania talentu. Na przykładzie tego filmu możemy dostrzec również to, że spotkanie autorytetu na naszej życiowej drodze może nam pomóc w odkrywaniu darów, jakimi obdarza nas Pan Bóg” – dodał ks. Ogorzałek.

Według Gościa Poranka „Siódma9” filmy i seriale mogą sprawnie posłużyć do tłumaczenia prawd związanych z Panem Bogiem.

„Wielu młodych ludzi odchodzi teraz od Kościoła. Często wynika to z niewłaściwego obrazu Kościoła i Pana Boga. Pan Bóg odbierany jest jako ktoś daleki, niedostępny i wymagający. Brakuje często ukazania Boga jako czułego, bliskiego, wspierającego i towarzyszącego nam we wzroście. Filmy i seriale mogą być furtkami do przedstawienia takich głębszych prawd duchowych” – mówił rozmówca Michała Kłosowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA