Otwórz player w nowym oknie

Joanna Miziołek: PO jest pokłócona z założycielami

Joanna Miziołek: PO jest pokłócona z założycielami

„Na 20-leciu nie będzie założycieli Platformy Obywatelskiej. Z większością PO jest pokłócona. Andrzej Olechowski wypowiadał się o tej partii jak najgorzej. Donald Tusk chyba też nie ma najlepszego zdania o obecnym kierownictwie” - powiedziała w Poranku "Siódma9" Joanna Miziołek z tygodnika Wprost.

Gość Michała Kłosowskiego przytoczyła fragment rozmowy z Andrzejem Olechowskim, który wprost powiedział, że "jeśli PiS przegra to wdepniemy w nieprzygotowaną do rządzenia Platformę i do tego nie można dopuścić". „Nie widzę tam odnowy. U nich istnieje konflikt między działaczami a kierownictwem odnośnie w jakim kierunku powinna podążać Platforma. Nie mają pomysłu jak dokonać nowego otwarcia. Jedynym jest skręt światopoglądowy w lewo ale na to nie chcą się zgodzić działacze. Jeżeli nowym otwarciem ma być dookreślenie się w sprawie związków partnerskich lub aborcji, to nie jest to żadne nowe otwarcie” – oceniła.

Joanna Miziołek mówiła także o pomyśle prezydenta Andrzeja Dudy, który zaproponował Jana Rokitę na Rzecznika Praw Obywatelskich. „Jarosław Kaczyński już od 2017 roku wypowiadał się na temat Jana Rokity bardzo krytycznie. Trochę to wygląda jak ogłoszenie inicjatywy prezydenckiej w sprawie ustawy aborcyjnej, która nie zyskała poparcia w Prawie i Sprawiedliwości. Mam wrażenie, że to jest kolejny przykład, kiedy prezydent Andrzej Duda zgłasza jakąś inicjatywę, która może w przyszłości zostać zupełnie pominięta przez Prawo i Sprawiedliwość. Są to inicjatywy nie skonsultowane z klubem PiS. Dosyć optymistyczna reakcja ze strony Solidarnej Polski wskazywałaby na to, że jest to chyba włożenie szpilki w Jarosława Kaczyńskiego” - stwierdziła.

Joanna Miziołek nie daje dużych szans Janowi Rokicie na objęcie stanowiska RPO. „Byłby otwarciem na elektorat centrowy. Mam wrażenie, że swoimi komentarzami nie do końca prawicy pasuje. Są to komentarze czasami nieprzewidywalne. To polityk tamtej epoki. Pokoleniowo oddalony od tego co się dzieje. To jest pomysł rzucony ad hoc, który wywołał ciekawość w mediach, ale nie wiem czy coś więcej” - powiedziała.

Dziennikarka tygodnika Wprost odniosła się w rozmowie z Michałem Kłosowskim do prowadzonych szczepień przeciwko koronawirusowi. „Chaos, brak przygotowania. Izrael przygotowywał się do szczepień od lipca. My mieliśmy wokół tej sprawy tysiące burz politycznych. Brakuje koordynacji. Dziś celebryci i prawnicy wysyłają pisma do ministra chcąc się dopisać do grupy 0. W tej grupie chciał się znaleźć także zarząd firmy kosmetycznej Ziaja. To wszystko nie działa sprawnie. Szczepionki zaczynają wyciekać” - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

fot. wprost.pl

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA