Otwórz player w nowym oknie

Ks. dr Marcin Kowalski: Chrzest to celebracja miłości Ojca

Ks. dr Marcin Kowalski: Chrzest to celebracja miłości Ojca

„Chrzest to celebracja miłości Ojca. Nad Jordanem otworzyło się niebo i Ojciec wypowiedział piękne słowa: „Ty jesteś moim ukochanym Synem». Chrystus objawia się nam jako Syn i objawia, że każdy z nas ma Boga Ojca w Niebie. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. dr Marcin Kowalski, współautor książki „Jutro Niedziela” (Stacja7). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o Święcie Chrztu Pańskiego.

„Wszystko w tej niedzielnej liturgii ciąży ku chrztowi” – powiedział na początku rozmowy ks. dr Kowalski.

„Święto Chrztu Pańskiego oznacza przejście od okresu Bożego Narodzenia do okresu zwykłego, który zaczynamy po tej niedzieli (10 stycznia). Jest to również cezura ważna w życiu Jezusa, ponieważ właśnie nad Jordanem rozpoczyna On swoją misję” – mówił kapłan.

„To właśnie nad brzegiem Jordanu Mojżesz zostawił Izraelitów. Oni w Pięcioksięgu zostają po drugiej stronie Jordanu, nigdy nie wchodzą do Ziemi Obiecanej” – dodał rozmówca Karola Gaca.

„Co jest bramą do Ziemi Obiecanej? Wszyscy Synoptycy mówią wyraźnie o tym, że jest nią chrzest. (...) Chrystus wchodząc w wody grzechu, w zastępy ludzkiej grzeszności, solidaryzuje się z nami. On tam wszedł i objawił się jako prawdziwy Syn Boży. To Objawienie przekazuje nam w chrzcie” – powiedział ks. dr Kowalski.

„Nasz chrzest to nie tylko obmycie z grzechu i zdjęcie z nas win, które ciążą nawet na małym dziecku, ponieważ wszyscy jesteśmy częścią grzesznej ludzkości. Chrzest chrześcijański to celebracja miłości Ojca. Nad Jordanem otworzyło się niebo i Ojciec wypowiedział piękne słowa: „Ty jesteś moim ukochanym Synem». Chrystus objawia się nam jako Syn i objawia, że każdy z nas ma Boga Ojca w Niebie. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi” – podsumował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA