Otwórz player w nowym oknie

Tomasz Sztreker: Strach i niepewność powodują wstrzymanie inwestycji

Tomasz Sztreker: Strach i niepewność powodują wstrzymanie inwestycji

„Zapewniano nas, że wiele branż nie będzie zamkniętych. Tego tygodnia kiedy nie mieliśmy być zamknięci, zrobiliśmy ogromne zakupy i wszystko było do wyrzucenia. Ponieśliśmy duże straty. Nasi klienci zaproponowali byśmy założyli zrzutkę na jednym z popularnych portali” – powiedział w Poranku "Siódma9" Tomasz Sztreker, właściciel kawiarni Agere Contra.

Gość Karola Gaca mówił jaki był cel kawiarni, którą otworzył.

„Chcieliśmy jednoczyć ludzi o podobnych wartościach poprzez wydarzenia, które się u nas odbywały. Chcieliśmy zbudować chrześcijańską społeczność, tych, którzy pragną od życia troszkę więcej. Drugą częścią była gastronomia dostosowana dla osób, które mogą mieć problemy, takie jak nietolerancje pokarmowe, nie jedzą węglowodanów czy glutenu i laktozy” – mówił.

Tomasz Sztreker opowiedział też o tym, jak wygląda próba przetrwania kawiarni podczas pandemii koronawirusa.

„Na początku staraliśmy się podporządkować pod wszystkie obostrzenia. Drugi okres był już mniej zrozumiały. Zapewniano nas, że wiele branż nie będzie zamkniętych. Tego tygodnia kiedy nie mieliśmy być zamknięci, zrobiliśmy ogromne zakupy i wszystko było do wyrzucenia. Ponieśliśmy duże straty. Tyle samo będzie trzeba wydać przed otwarciem, jeżeli uda nam się otworzyć. Strach i niewiedza, co się wydarzy powodują, że trudno zainwestować, żeby się rozwinąć. Robienie oszczędności było niemożliwe” – stwierdził.

Pomysłem na przetrwanie miejsca jest zaproponowana przez klientów zrzutka.

„Bardzo dużo osób nam pomogło i tylko dzięki naszym klientom udało nam się przetrwać. Bardzo prosimy o wsparcie, także modlitewne albo choćby zostawiając lajk na profilu” – prosił Tomasz Sztreker.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA