Otwórz player w nowym oknie

Tomasz Drapała o akcji „Ferie po Królewsku online”

Tomasz Drapała o akcji „Ferie po Królewsku online”

 

„W tym roku po raz pierwszy w historii, aż 7 rezydencji królewskich (Zamek Królewski, Zamek na Wawelu, Łazienki Królewskie, Zamek w Malborku, Zamek w Sandomierzu, Muzeum w Wieliczce oraz Muzeum Narodowe w Lublinie) przygotowało wspólną ofertę on-line dla dzieci i młodzieży” – powiedział w Poranku „Siódma9” Tomasz Drapała z działu edukacyjnego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Gość Poranka „Siódma9” opowiadał o propozycjach Zamku Królewskiego w Warszawie na tegoroczne ferie zimowe. Jedną z atrakcji jest program „Ferie po królewsku on-line”.

„W tym roku po raz pierwszy w historii, aż 7 rezydencji królewskich (Zamek Królewski, Zamek na Wawelu, Łazienki Królewskie, Zamek w Malborku, Zamek w Sandomierzu, Muzeum w Wieliczce oraz Muzeum Narodowe w Lublinie) przygotowało wspólną ofertę on-line dla dzieci i młodzieży. Są to m.in. cykle filmów czy wirtualnych spacerów” – mówił Tomasz Drapała.

„Zapraszamy również na cykl muzyczny, czyli warsztaty muzyczne dla dzieci prowadzone przez Piotra Rubika” – dodał.

Jak podkreślił rozmówca Janusza Zalewskiego zamknięcie ośrodków kultury spowodowane rządowymi obostrzeniami nie jest równoznaczne z całkowitym zaniechaniem działalności tej instytucji.

„Fakt, że zamek jest zamknięty dla gości do zwiedzania stacjonarnego nie oznacza, że Zamek Królewski zrezygnował z wystaw. Prezentujemy obecnie wystawy on-line, ale także wernisaże on-line. O wszystkich aktualnościach można też przeczytać na stronie internetowej Zamku Królewskiego

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA