Otwórz player w nowym oknie

Ks. dr Marcin Sobiech na temat św. Hilarego

Ks. dr Marcin Sobiech na temat św. Hilarego

„Po śmierci biskupa Poitiers to Hilary został wybrany na jego następcę. Wtedy też zaczęła się jego droga bycia pasterzem. Była to droga wymagająca, z wieloma zakrętami” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. dr Marcin Sobiech, patrolog. W rozmowie z Anną Czytowską przybliżał Słuchaczom postać św. Hilarego.

„Jak większość Ojców Kościoła św. Hilary nie urodził się w chrześcijańskiej rodzinie, tylko doszedł do chrześcijaństwa poprzez poznanie. Św. Hilary urodził się około 315 roku, w dzisiejszym Poitiers (Francja). Pochodził z bardzo bogatej, patrycjuszowskiej rodziny. Otrzymał bardzo dobre wykształcenie z zakresu filozofii i retoryki. Był żonaty, mógł mieć córkę” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Jego droga do przyjęcia chrztu była dość długa. Zanim to nastąpiło bardzo dokładnie wczytywał się w teksty Pisma Świętego. Po śmierci biskupa Poitiers to Hilary został wybrany na jego następcę. Wtedy też zaczęła się jego droga bycia pasterzem. Była to droga wymagająca, z wieloma zakrętami” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

„Święty Hilary jest tym, który przeszczepiał naukę Ojców wschodnich na Zachód” – kontynuował ksiądz Sobiech.

W środowej rozmowie ks. Sobiech opowiadał także m.in. o tym, dlaczego św. Hilary walczył z arianizmem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA