Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Żygadło: Nikt nie wie, kiedy skończą się obostrzenia i to jest najgorsze

Łukasz Żygadło: Nikt nie wie, kiedy skończą się obostrzenia i to jest najgorsze

„Społeczeństwo jest już zmęczone, a przedsiębiorcy są zdezorientowani. Nikt nie wie, kiedy skończą się obostrzenia i to jest najgorsze. Przedsiębiorca nie wie, jak zaplanować dalszą działalność” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Łukasz Żygadło (TVP3 Opole). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o akcji szczepień przeciw koronawirusowi oraz o planowanym proteście przedsiębiorców.

Początek rozmowy dotyczył Narodowego Programu Szczepień. Czy obecnie szczepimy za wolno?

„Minister Niedzielski podkreślił, że mieliśmy za sobą bardzo trudny okres, okres urlopowy, świąteczno-noworoczny i że to m.in. z tego powodu nie odbywało się za dużo zabiegów - jest to całkiem logiczne uzasadnienie” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„W tym tygodniu to bardzo przyspieszyło. Do poniedziałku mieliśmy zaszczepionych 250 tysięcy osób, a teraz jest to już 400 tysięcy. Przypuszczam, że w przyszłym tygodniu podwoimy tę liczbę” – twierdził redaktor Żygadło.

Dalsza część rozmowy dotyczyła tarczy antykryzysowej. oraz protestu przedsiębiorców planujących nie stosować się do rządowych obostrzeń.

„Jeśli tarcza będzie dopracowana i nie pojawią się problemy z kodami PKD, to jest szansa, że uda się to załagodzić. Poprzednie tarcze ratowały biznesy. (...) Społeczeństwo jest już zmęczone, a przedsiębiorcy są zdezorientowani. Nikt nie wie, kiedy skończą się obostrzenia i to jest najgorsze. Przedsiębiorca nie wie, jak zaplanować dalszą działalność. W sprawie ostatniego Sylwestra byliśmy świadkami całkowitego rozdźwięku w rządzie. Minister Niedzielski mówił o tym, że mamy nie wychodzić na zewnątrz, że będą mandaty za wyjście na dwór, premier Morawiecki to łagodził, a policjanci ostatecznie nie wlepiali mandatów” – powiedział Łukasz Żygadło.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA