Otwórz player w nowym oknie

Ryszard Czarnecki: Transseksualiści wracają do amerykańskiej armii

Ryszard Czarnecki: Transseksualiści wracają do amerykańskiej armii

„Tandem Biden-Harris będzie przesuwał Amerykę w lewo. Transseksualiści wracają do armii amerykańskiej. Ekipa Demokratów będzie pouczała Polskę jak mamy żyć, co mamy robić” - powiedział w Poranku "Siódma9" europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki.

Polityk, w rozmowie z Karolem Gacem, mówił o konsekwencjach wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, zakończonych zwycięstwem Joe Bidena.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego lewicowo-liberalna Europa z nadzieją wita nowego prezydenta. „Znaczna większość Parlamentu Europejskiego wierzy, że będzie to impuls do inżynierii społecznej, że ta prezydentura będzie przesuwała Amerykę w lewo, a tym samym będzie wpływała na przesunięcie w lewo również Unii Europejskiej” - stwierdził.

Europoseł PiS uważa, że Polska będzie ważnym partnerem dla USA. „Amerykanie są bardzo pragmatyczni. Wiedzą, że po breksicie, Polska stała się w Unii sojusznikiem numer 1 Stanów Zjednoczonych. Liderem proamerykańskiego obozu, reprezentującego kraje szeroko rozumianej Europy Środkowo-Wschodniej. Amerykanie sprzedają nam na dużą skalę uzbrojenie oraz gaz. Udało się polskim władzom w ciągu ostatnich czterech latach maksymalnie wykorzystać okres prezydentury Donalda Trumpa, aby nasze relacje zacieśnić. Będzie trudno je schłodzić nowej ekipie. Nie będzie to w interesie USA” - powiedział.

Ryszard Czarnecki uważa, że amerykańska polityka wobec Rosji nie ulegnie zmianie. „Biden zaprzeczy Bidenowi. Inaczej niż w czasie tandemu Obama–Biden, kiedy nastąpił reset. Polska została wtedy niejako sprzedana na ołtarzu bliskiej współpracy Ameryki i Rosji. Teraz to się nie zdarzy. Teraz Biden będzie prowadził politykę dużego sceptycyzmu wobec Rosji, co dla nas jest korzystne. Zmieni się polityka wobec UE i Niemiec. Relacje będą bliższe, co w konsekwencji nie jest dobre dla Polski. Nie będzie rewelacji w stosunkach z Polską, ale na horyzoncie mogą pokazać się chmurki. Pojawią się pokusy, aby USA były sędzią, prokuratorem i nauczycielem Polaków jeśli chodzi o demokrację i praworządność. Możemy się spodziewać, że takie głosy ze strony administracji amerykańskiej mogą się pojawiać” - ostrzegł.

Gość Karola Gaca podkreślił, że tandem Biden-Harris będzie przesuwał Amerykę w lewo. „Biden biorąc panią Kamalę Harris, czyli pierwszą wiceprezydent kobietę w dziejach USA, jednocześnie pierwszego wiceprezydenta o korzeniach murzyńskich, czy afroamerykańskich i azjatyckich, stał się zakładnikiem lewicowego skrzydła demokratów. Myślę, że o ile Biden będzie starał się zajmować generalnie rządzeniem, polityką zagraniczną, to inżynieria społeczna będzie w rękach ekipy Kamali Harris. Już są przykłady. Transseksualiści wracają do armii amerykańskiej. To było zamrożone przez ostatnie cztery lata za Trumpa. Na pewno tego typu decyzję, gesty będą robione. Mogę sobie wyobrazić, że ta ekipa Demokratów będzie pouczała Polskę jak mamy żyć, co mamy robić” – podsumował Czarnecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA