Otwórz player w nowym oknie

Jan Strzeżek: Wycofujemy nasze rekomendacje dla trzech ministrów

Jan Strzeżek: Wycofujemy nasze rekomendacje dla trzech ministrów

„Oficjalnie poinformowaliśmy już naszych koalicjantów o wycofaniu naszych rekomendacji dla trzech ministrów [Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa oraz Jacka Żalka]” – powiedział w Poranku „Siódma9” Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia Jarosława Gowina.

Jak powiedział rozmówca Anny Czytowskiej wycofanie rekomendacji wiąże się z „utratą zaufania Porozumienia do wspomnianych nazwisk”. Jednocześnie Strzeżek zapowiedział przydzielenie nowych rekomendacji.

„Pamiętajmy, że to jest funkcja stricte polityczna. Tak samo, jak nasi koalicjanci z PiS desygnują kandydata na premiera i podejmowali decyzję, czy o cofnięciu rekomendacji pani premier Beacie Szydło, czy przyznaniu rekomendacji dla pana premiera Mateusza Morawieckiego - to są prerogatywy każdej poszczególnej partii koalicyjnej - mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Polityk odniósł się także do słów ministra Jacka Sasina, który ocenił odwołanie Zbigniewa Gryglasa za „merytorycznie nieuzasadnione”.

„Pan premier Sasin może oczywiście chcieć zatrzymać pana ministra Gryglasa w swoim ministerstwie, ale wtedy pan Zbigniew Gryglas musiałby uzyskać rekomendację PiS” – stwierdził Jan Strzeżek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA