Otwórz player w nowym oknie

Michał Jóźwiak: W akcji „Misjonarz na Post” chodzi o modlitwę i duchowe wsparcie dla misjonarzy

Michał Jóźwiak: W akcji „Misjonarz na Post” chodzi o modlitwę i duchowe wsparcie dla misjonarzy

„Misjonarzy możemy wspierać przez różnego rodzaju modlitwę. Niektórzy podejmują większe zobowiązania, jak odmówienie całego różańca, ofiarowanie swojego cierpienia, czy jakiegoś rodzaju postanowienie” – powiedział w Poranku „Siódma9” Michał Jóźwiak, misyjne.pl.

Pierwsza część rozmowy dotyczyła tego, czym jest akcja „Misjonarz na Post”.

„W akcji „Misjonarz na Post” chodzi o wspieranie polskich misjonarzy, których na świecie jest ponad dwa tysiące. Ma ona wymiar niezwykle osobisty. Zawsze mówimy, że modlimy się za wszystkich misjonarzy i jest to równie dobra intencja. Jednak w tym wypadku możemy modlić się za konkretnego i to bardziej oddziałuje na wyobraźnię” - powiedział gość Anny Czytowskiej.

Kolejnym tematem, było to jak można wziąć udział w akcji.

„Możemy dołączyć do akcji poprzez stronę internetową – misjonarznapost.pl. Gdzie uzupełniamy podstawowe informacje o sobie. Następnie losujemy misjonarza. Kolejno wyświetlają nam się dane konkretnego misjonarza, za którego w Wielkim Poście możemy się modlić” - mówił Jóźwiak.

Ostatnia część rozmowy tyczyła się trudności jakie mają misjonarze w pandemii.

„Problemem misjonarzy w pandemii, oprócz możliwości powrotu do miejsc gdzie ewangelizują i niemożliwości prowadzenia liturgii jest to, że nie mogą pomagać. Utrudnione jest prowadzenie opieki zdrowotnej, humanitarnej czy edukacyjnej. Wymaga to olbrzymiego wysiłku” - twierdził redaktor.

Zapraszamy do odwiedzenia strony misjonarznapost.pl i do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA