Otwórz player w nowym oknie

Ks. Tomasz Trzaska: Nie ma nic piękniejszego niż doświadczyć przyjścia dreszczu istnienia Pana Boga

Ks. Tomasz Trzaska: Nie ma nic piękniejszego niż doświadczyć przyjścia dreszczu istnienia Pana Boga

„Nie ma nic piękniejszego niż doświadczyć przyjścia dreszczu istnienia Pana Boga. (…) Takiego sensu chcemy i takiego sensu potrzebujemy. Nie chodzi o ciszę, z którą nic nie potrafimy zrobić, ale chodzi o ciszę, w której jest Bóg” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Tomasz Trzaska.

Rozmowa dotyczyła Wielkiego Postu i tego, w jaki sposób powinniśmy go przeżywać.

Ksiądz Tomasz Trzaska mówił, że wielkopostne postanowienia „muszą być wyzwaniem do bardzo wielkiej miłości, miłości pisanej wielką literą”.

„Wielki Post jest po to, żeby rzucić sobie wyzwanie i powiedzieć: «uporządkuj swoje życie!»” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Fundamentem postanowień musi być odnawianie miłości do Pana Boga, odnawianie relacji z Bogiem” – podkreślił kapłan.

„To wymaga głębi, oczyszczenia intencji, nie może to być jedynie zrobienie czegoś «dla zasady»” – kontynuował. Ksiądz Trzaska wskazywał na kilka postanowień, które jego zdaniem wyraźnie przybliżą nas do Pana Boga.

„Gwarantuję, że po 40 dniach codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu wyjdziemy z tego Wielkiego Postu zupełnie inni duchowo” – zapewniał rozmówca Michała Kłosowskiego.

Ostatnia część rozmowy dotyczyła znaczenia ciszy w naszym życiu duchowym. Mówiąc o tym, dlaczego cisza jest tak bardzo potrzebna w Wielkim Poście, ks. Trzaska zacytował wiersz ks. Karola Wojtyły, pt. „Bo jesteś samą ciszą”.

„«Bo jesteś samą ciszą, wielkim milczeniem, uwolnij mnie już od głosu (…) przejmij mnie dreszczem Twojego istnienia» – trudno szukać piękniejszych słów na Wielki Post. Nie ma nic piękniejszego niż doświadczyć przyjścia dreszczu istnienia Pana Boga. (…) Takiego sensu chcemy i takiego sensu potrzebujemy. Nie chodzi o ciszę, z którą nic nie potrafimy zrobić, ale chodzi o ciszę, w której jest Bóg” – podsumował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA