Otwórz player w nowym oknie

Ks. Krzysztof Stosur: Dzięki św. Faustynie Boże Miłosierdzie rozlało się na cały świat

Ks. Krzysztof Stosur: Dzięki św. Faustynie Boże Miłosierdzie rozlało się na cały świat

„Na początku nikt nie był pewny - nawet sama św. Faustyna - czy to Pan Jezus do niej mówi. Ale będąc pełna wiary, a także dzięki wsparciu swojego spowiednika, siostra spełniała zadania Pana Jezusa i tak powstał słynny obraz, Koronka do Bożego Miłosierdzia czy jej dzienniczek. Dzięki temu Boże Miłosierdzie mogło wylać się na świat” - powiedział w Poranku “Siódma9” ks. Krzysztof Stosur, Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie

Pierwsza cześć rozmowy dotyczyła początku drogi zakonnej św. Faustyny.

„Helenka Kowalska, bo takie imię świeckie nosiła św. Faustyna, na początku zapukała do bram klasztoru przy ulicy Żytniej. To tam została przyjęta przez Pana Jezusa i siostry zakonne” - mówił rozmówca Janusza Zalewskiego.

Drugim tematem było Sanktuarium na ulicy Żytniej w Warszawie.

„W samym Sanktuarium można zobaczyć dwa obrazy namalowane przez siostrę Faustynę. Są też relikwie Świętej. Nieopodal, w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia znajduje się również muzeum. Oprócz pamiątek religijnych można też zobaczyć prywatne rzeczy Faustyny” - tłumaczył kapłan.

„W 2017 parafia została konsekrowana na sanktuarium w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nie jest to Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a jest to Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny. Jest ono poświęcone jej pamięci i jej działalności” - dodał Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA