Otwórz player w nowym oknie

Agnieszka Huf: Ks. Blachnicki pokazywał, że wolność opiera się na konkretnych wartościach

Agnieszka Huf: Ks. Blachnicki pokazywał, że wolność opiera się na konkretnych wartościach

„Ks. Franciszek Blachnicki bardzo jasno pokazywał świat. Tłumaczył co jest czarne, a co jest białe. (...) Często wolność w naszym rozumieniu to dowolność. On pokazywał, że wolność opiera się na konkretnych wartościach” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Agnieszka Huf („Gość Niedzielny”).

W sobotę o godzinie 17:00 w Centralnym Domu Ruchu Światło-Życie w Krościenku odprawiona będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Bp Jacka Grzybowskiego w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji można napisać podziękowania, które zostaną wpisane do księgi i zwiezione pod grób założyciela Ruchu Światło-Życie. Można je przesyłać do 24 marca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozmówczyni Michała Kłosowskiego mówiła między innymi o dotychczas wysłanych świadectwach związanych z ks. Blachnickim.

„Czasem są to jednozdaniowe podziękowania, a czasem dłuższe świadectwa. To są bardzo poruszające teksty, w których ludzie piszą, że postać o. Franciszka zmieniła ich życie, pokazała, że uczeń Chrystusa jest wewnętrznie wolny i pokazał im jak można bardziej kochać bliźnich” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Ks. Franciszek bardzo jasno pokazywał świat. Tłumaczył co jest czarne, a co jest białe. W dzisiejszych czasach bardzo często odmieniamy wolność przez wszystkie przypadki. Wolność w naszym rozumieniu to dowolność. On pokazywał, że wolność opiera się na konkretnych wartościach” - podkreślała Huf.

Założyciel Ruchu Światło-Życie urodził sie 24 marca 1921 roku w Rybniku. Zmarł w Carlsbergu 27 lutego 1987.

Zachęcamy do lektury bloga dot. ks. Blachnickiego na: blog.gosc.pl/blachnicki100.

Siódma9/Greta Laura Sulik (Radio Warszawa)

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA