Otwórz player w nowym oknie

Marek Dietl o planach GPW na 2021 r.

Marek Dietl o planach GPW na 2021 r.

„W tym roku obroty na naszym parkiecie są bardzo wysokie. Mocno reprezentowani są nadal inwestorzy indywidualni. Generują oni prawie ¼ obrotów na warszawskiej giełdzie. Widać optymizm i stopniowe powracanie gospodarki na ścieżkę zrównoważonego wzrostu” – powiedział w Poranku „Siódma9” Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„To był szalony rok dla rynków finansowych. W skali Unii Europejskiej nasza giełda dobrze poradziła sobie z kryzysem. Mieliśmy największy przyrost przychodów ze wszystkich giełd na terenie UE” – mówił Marek Dietl, który za jeden z powodów takiego stanu uważał głośne debiuty na warszawskiej giełdzie (np. Allegro).

„W tym roku obroty na naszym parkiecie są bardzo wysokie. Mocno reprezentowani są nadal inwestorzy indywidualni. Generują oni prawie ¼ obrotów na warszawskiej giełdzie. Widać optymizm i stopniowe powracanie gospodarki na ścieżkę zrównoważonego wzrostu” – kontynuował rozmówca Michała Kłosowskiego, który mówił też o planach na 2021 rok.

„Dokończyliśmy nasze cztery produkty technologiczne, które oferowane są globalnie. Rozmawiamy z giełdami z całego świata o tym, czy nie byłyby zainteresowane zakupem jednego z rozwiązań. Tworzymy nasz własny system transakcyjny, który również będziemy docelowo oferować na całym świecie” – powiedział prezes GPW.

„Giełda żyje ze zmienności. W perspektywie długoterminowej widać, że jest to gra o sumie dodanej. Przez to, że rośnie gospodarka a firmy się rozwijają to indeksy zasadniczo rosną, choć mogą być fluktuacje” – twierdził Gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie pojawił się również temat WIG-ESG a także wspomniano o trendzie pasywnego inwestowania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA