Otwórz player w nowym oknie

Małgorzata Wołczyk: Komunizm w Hiszpanii jest w natarciu

Małgorzata Wołczyk: Komunizm w Hiszpanii jest w natarciu

„W Hiszpanii – wskutek 30-letniego marszu neomarksizmu przez instytucje państwowe - silne są sympatie dla komunizmu. Partia komunistyczna współtworzy nawet koalicję rządową. Komunizm w Hiszpanii jest w natarciu” – powiedziała w Poranku „Siódma9” red. Malgorzata Wołczyk („Do Rzeczy”).

Rozmówczyni Karola Gaca mówiła o masowych protestach przetaczających się przez Katalonię. Tamtejsze starcia z policją związane są z zatrzymaniem rapera Pablo Hasela.

„Hiszpania - podobnie jak Polska - jest krajem bardzo podzielonym na zwolenników lewicy i prawicy. Ta lewa strona nie jest tam jednak socjaldemokracją, znaną z Polski czy Niemiec. W Hiszpanii – wskutek 30-letniego marszu neomarksizmu przez instytucje państwowe - silne są sympatie dla komunizmu. Partia komunistyczna współtworzy nawet koalicję rządową. Komunizm w Hiszpanii jest w natarciu” – stwierdziła Małgorzata Wołczyk.

„Bojówki lewicowe nie pierwszy raz zawładnęły ulicami Katalonii. Tym razem obrały sobie za pretekst aresztowanie Pablo Hasela. Hasel przedstawia siebie jako rapera i «poetę komunizmu» (…) To człowiek skazany już kiedyś za apologię terroryzmu. Jest niezwykle gwałtowny, ma na koncie m.in. pobicie dziennikarza telewizyjnego czy zastraszanie świadka w sądzie. Hasel to człowiek nieobliczalny, spoczywał na nim szereg różnych zarzutów. Lewica chce z niego zrobić męczennika wolności słowa” – powiedział Gość Poranka.

„W zamieszkach ucierpiało około stu policjantów. Zniszczono wiele sklepów, barów, itd. Szokujące jest to, że - mimo wydarzeń na ulicach - rząd Hiszpanii przez trzy dni nie potępiał tych wydarzeń, nie wspierał pobitych policjantów” – mówiła red. Wołczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA