Otwórz player w nowym oknie

Janusz Kowalski: Opozycja jest coraz bardziej bezwzględna i antypaństwowa

Janusz Kowalski: Opozycja jest coraz bardziej bezwzględna i antypaństwowa

„Jarosław Kaczyński wymyślił konstrukt Zjednoczonej Prawicy i dzięki niemu liderzy stworzyli koalicję, która wygrywa wybory. Jako koalicjanci mamy świadomość zagrożeń, o których mówi PiS. Zrobimy wszystko, by nie dopuścić PO do władzy. Tego zdania nie zmienimy i w pełni podzielamy troskę o Polskę” – powiedział w Poranku „Siódma9” Janusz Kowalski (Solidarna Polska).

„Zjednoczona Prawica jest najlepszą odpowiedzią na zalew ideologii lewicowej i gender, na sztandarach których wypisane są hasła uderzające w polską rodzinę i DNA. Za tym programem jest dzisiaj PO, która proponuje zabijanie dzieci. Jej dojście do władzy, czy Szymona Hołowni, który zmienił poglądy o 180 stopni i atakuje Kościół, a jeszcze niedawno go bronił, czy PSL, jest najgorszą wiadomością. Jestem gorącym patriotą ZP, bo prawica wygrywa wtedy, kiedy jest razem i realizuje program prawicowy” - mówił poseł Solidarnej Polski.

Kowalski został zapytany o wczorajsze głosowanie w Sejmie, w którym Solidarna Polska poparła wniosek opozycji o informację ws. Funduszu Wsparcia Artystów.

„Jako Zjednoczona Prawica w setkach głosowań w Sejmie głosujemy razem i jest to naszą siłą, że w 99 proc. mamy takie samo zdanie. Czasami pojawiają się pytania merytoryczne i ta kwestia, że nasi wyborcy przy rozdziale wsparcia dla artystów byli zainteresowani jawnością, była troską o realizację programu Zjednoczonej Prawicy. To normalna procedura, a informacja prof. Glińskiego była profesjonalna i kończy temat” - mówił.

Poseł SP odniósł się też do dzisiejszego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla PAP.

„To bardzo mądry wywiad, podpisuje się pod nim. Jedność prawicy jest najlepszym antidotum przeciwko zalewowi lewicowego programu, który niesie na sztandarach PO. Pamiętam rządy PO-PSL i przez wiele lat walczyłem ze swoimi kolegami, aby Polska się zdywersyfikowała jeśli chodzi o gaz. To, co robił Donald Tusk, to jak darował dług Gazpromowi, ten zwrot w kierunku Moskwy nie może powrócić. Powoli opozycja się jednoczy, jest coraz ostrzejsza w swoim przekazie lewicowym, coraz bardziej bezwzględna i antypaństwowa. Nie chce i nie jest zainteresowana wspieraniem polskiego państwa, tylko realizacją instrukcji z Berlina i Brukseli” - ocenił.

„Jarosław Kaczyński wymyślił konstrukt Zjednoczonej Prawicy i dzięki niemu liderzy stworzyli koalicję, która wygrywa wybory. Jako koalicjanci mamy świadomość zagrożeń, o których mówi PiS. Zrobimy wszystko, by nie dopuścić PO do władzy. Tego zdania nie zmienimy i w pełni podzielamy troskę o Polskę” - powiedział.

W dalszej części rozmowy m.in. o Krajowym Planie Odbudowy, różnicach z PiS i współpracy z Konfederacją.

Zachęcamy do wysłuchania całości!

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA