Otwórz player w nowym oknie

Piotr Mazurek: Młodzi ludzie mają dużo do powiedzenia, tylko trzeba ich słuchać

Piotr Mazurek: Młodzi ludzie mają dużo do powiedzenia, tylko trzeba ich słuchać

„Młodzi ludzie mają dużo do powiedzenia, tylko trzeba ich słuchać. Przez wiele lat nie byli słuchani. Rząd PiS konsekwentnie pokazuje, że młodzi chcą się angażować, ale i tworzy konkretne instytucje, gdzie to zaangażowanie jest możliwe” - mówił w poranku „Siódma 9” Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.

Mazurek powiedział w Poranku, że „Strategia RP na Rzecz Młodego Pokolenia” to ma być „wieloletnia, ponad sektorowa, horyzontalna strategia polityki na rzecz młodych ludzi”.

„Chcemy, by ta strategia powstała w sposób w pełni partycypacyjny i nie tworzymy jej w gabinetach. Od samego początku prowadzimy dialog z młodzieżą i po to tworzymy bardzo szerokie konsultacje. Potrwa on co najmniej rok, a może i dłużej. Wszystko zależy od tego, ile pomysłów zgłoszą młodzi ludzie. Najpierw dokonujemy diagnozy stanu obecnego, szukamy barier dla młodych ludzi, a później będziemy starali się znaleźć rozwiązań” - tłumaczył.

Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej podkreślił, że w konsultacjach może wziąć udział każdy.

„Każdego młodego człowieka zapraszamy. Kierujemy je jednak przede wszystkim do organizacji i zrzeszeń, bo w możemy w ten sposób szerzej dotrzeć do młodych ludzi. To pas transmisyjny do młodzieży” - powiedział.

Za nami konsultacje w woj. mazowieckim. Jak przebiegały?

„Ponad 100 środowisk i organizacji z województwa mazowieckiego. Wiele ciekawych pomysłów, szereg dyskusji w sześciu pokojach tematycznych. Pojawiły się oczywiście różnice zdań, bo młodzież jest bardzo zróżnicowana. Nie są uprawnione tezy, że młodzież jest taka, czy inna. Sztuką jest takie wyważenie, by rozwiązania, które zostaną wprowadzone odpowiadały jak najszerszej grupie młodych ludzi” - stwierdził Piotr Mazurek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA