Otwórz player w nowym oknie

Adrian Stankowski: Ws. „Taśm Obajtka” „Gazeta Wyborcza” nie dopełniła podstawowych obowiązków dziennikarskich

Adrian Stankowski: Ws. „Taśm Obajtka” „Gazeta Wyborcza” nie dopełniła podstawowych obowiązków dziennikarskich

„«Gazeta Wyborcza» nie dopełniła podstawowych obowiązków dziennikarskich, bo słowem nie wspomniała o przeszłości kryminalnej wujów. To jest ważny kontekst, o kim mówił tak kwieciście Daniel Obajtek. To wynika ze złudnego poczucia, że jak się znajdzie jakieś nagranie, to można odwrócić bieg polityczny w kraju. PO nie przegrała wyborów, bo pojawiły się taśmy z kompromitujących rozmów, ale dlatego, że źle rządziła” - mówił w poranku „Siódma 9” Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”, „GPC” i Telewizji Republika.

Publicysta ocenił, że publikacja „GW” obliczona była na efekt wytworzenia u czytelników skojarzenia nazwiska Daniela Obajtka z taśmą.

„Jednak taki efekt może pozostać w głowach tylko najbardziej zagorzałych przeciwników władzy. Każdy, kto rozumuje, rachuje, to rachuje też pieniądze w portfelu i jest to najlepsza rekomendacja. Tutaj nastąpił prawdziwy przełom. To jest siła obecnej władzy i słabość obecnej opozycji, która nie potrafi niczego zaproponować” - mówił.

Stankowski ocenił również Krajowy Plan Odbudowy, który zaproponował premier Mateusz Morawiecki.

„Jest konieczność, by myśleć strategicznie. Polska i świat znalazły się w sytuacji bez precedensu, której źródłem jest pandemia. Każdy kryzys jest zamaskowaną szansą, co mówił Jarosław Kaczyński. Mamy szansę, by w kolejce państw przesunąć się o kilka miejsc, bo nasza gospodarka nieźle zniosła kryzys. PiS znalazł się w pewnym kłopocie politycznym, bo pandemia zamroziła agendę polityczną. Z tego zamrożenia trochę musi wyjść z ciosem, zaproponować wizję rozwoju” - stwierdził.

„Warto zwrócić uwagę, że PO - która słynęła z dobrego PR-u - popisała się komunikacją z epoki kamienia łupanego, bo nazwać swoją strategię «receptą na kryzys», to abecadło pijarowskie. Takich wpadek nie powinno być. To zbiór pobożnych życzeń, które nie są nawet policzone” - powiedział o konferencji PO publicysta „GP”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA