Otwórz player w nowym oknie

Marek Sawicki: Nadszedł czas, aby dać wyraźny impuls dla inwestycji w naszym kraju

Marek Sawicki: Nadszedł czas, aby dać wyraźny impuls dla inwestycji w naszym kraju

„W Polsce mamy sytuację, w której konsumpcja napędza PKB, a rozwój inwestycji jest bardzo słaby. Najwyższy czas by dać nowy, wyraźny impuls dla inwestycji w naszym kraju” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Początek rozmowy dotyczył Polskiego Planu Odbudowy.

„Mam nadzieję, że do planowania i do rozdysponowania środków z UE włączy się samorząd. Wierzę, że w obszarach związanych z cyfryzacją czy zieloną energetyką samorządy będą miały dużo do powiedzenia i będą mogły realizować swoje projekty, niezależnie od tego, z jakimi barwami politycznymi są kojarzone” – mówił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według polityka polski rząd powinien przeznaczyć znacznie większą pulę środków na inwestycje.

„Mamy sytuację, w której konsumpcja napędza PKB, a rozwój inwestycji jest bardzo słaby. Najwyższy czas by dać nowy, wyraźny impuls dla inwestycji” – mówił.

Rozmówca Karola Gaca mówił także o nowym programie PO. Poseł skomentował m.in. podobieństwo kilku punktów programowych z wcześniejszymi pomysłami przedstawianymi przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

„Punkty, które zaprezentowali są zbieżne z naszymi, ale to nie jest kompleksowa reforma. Będziemy składać dalsze propozycje. Jak wspomniałem, najważniejsze jest uruchomienie inwestycji. Musi powstać plan zwolnień podatkowych (dochodowego od osób prawnych oraz fizycznych) w zamian za inwestycje. Muszą też zostać uproszczone warunki rozpoczynania i realizowania inwestycji” – wymieniał poseł Sawicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA