Otwórz player w nowym oknie

Piotr Uściński: Pomysł PO ws. przerwania ciąży do 12 tyg. życia jest niekonstytucyjny

Piotr Uściński: Pomysł PO ws. przerwania ciąży do 12 tyg. życia jest niekonstytucyjny

„Pomysł PO przerwania ciąży do 12 tyg. życia jest niekonstytucyjny. Ta propozycja gwałci zasady konstytucyjnego państwa prawa” - powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwszym tematem rozmowy byli Żołnierze Wyklęci.

„Żołnierze Wykleci walczyli o dzisiejszy obraz Polski niepodległej. Walczyły niezłomnie, są przez to dobrym przykładem dla ludzi młodych. Trzeba ich upamiętniać i o nich przypominać. Przez ostatnie 10 lat na poziomie samorządowym w całej Polsce obchodzono ich święto 1 marca. Jednak strona lewicowa próbuje zmienić historię, nazywając bohaterów przestępcami i mordercami. Twierdzą, że jest to mit, który trzeba obalić” - mówił poseł.

Kolejnym podjętym wątkiem był program Platformy Obywatelskiej dotyczący aborcji.

„Postulaty Platformy docierają do części ich elektoratu, tej najbardziej skrajnej. Jednak duża część się z nimi nie zgadza. (...) Najważniejsze jest pokazane Polakom, jak ważna jest ochrona życia. Pierwsza wrzawa po wyroku TK już minęła i dzisiejsze działania będą przekonywać wszystkich do tego, że wspieranie aborcji jest złe” - twierdził gość Poranka.

Dalej poruszony został temat tzw. luki vat-owskiej.

„Jako PiS powtarzamy, że za czasów PO i PSL rozkradano VAT. Mafie VATowskie wyciągały z budżetu pieniądze. Setki milionów złotych zostało rozkradzione. Zmiany, które wprowadziliśmy przeciwdziałają takim praktykom i znacznie ograniczają ten proceder. Dzięki temu pieniądze zostają w budżecie państwa. Z tego można sfinansować np. 500+” - powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA