Otwórz player w nowym oknie

Jan Tomaszewski: Stadion Narodowy powinien nosić imię Kazimierza Górskiego

Jan Tomaszewski: Stadion Narodowy powinien nosić imię Kazimierza Górskiego

„W 2012 roku Sejm RP przyjął przez aklamację uchwałę, że Stadion Narodowy w Warszawie będzie nosił imię Pana Kazimierza Górskiego. Niestety do tej pory nie ma tej nazwy. Mam prośbę do rządzących, żeby tą sprawą się zajęli i właśnie teraz - w setną rocznicę urodzin Trenera – nadali Stadionowi Narodowemu imię Pana Kazimierza” – powiedział w Poranku „Siódma9” Jan Tomaszewski.

2 marca 1921 roku urodził się Kazimierz Górski. We wtorkowej rozmowie Poranka „Siódma9” Janusz Zalewski rozmawiał z Janem Tomaszewskim na temat legendarnego trenera reprezentacji Polski.

„Nie byłoby Jana Tomaszewskiego bez Pana Kazimierza Górskiego. (…) Kazimierz Górski był papieżem polskiej piłki nożnej, który udowodnił futbolowemu światu, że «Polacy nie gęsi i swój futbol, swoich futbolistów mają»” – mówił były bramkarz reprezentacji Polski.

„W 2012 roku Sejm RP przyjął przez aklamację uchwałę, że Stadion Narodowy w Warszawie będzie nosił imię Pana Kazimierza Górskiego. Niestety do tej pory nie ma tej nazwy. Mam prośbę do rządzących, żeby tą sprawą się zajęli i właśnie teraz - w setną rocznicę urodzin Trenera – nadali Stadionowi Narodowemu imię Pana Kazimierza” – apelował rozmówca Janusza Zalewskiego.

W rozmowie poruszono także wątek dzisiejszej reprezentacji. Zdaniem Jana Tomaszewskiego piłkarzy prowadzonych przez Paulo Sousę stać na sukces na zbliżającym się Euro.

„Mamy w tej chwili najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki – nawet moja drużyna taka nie była. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie oni, to kto? Uważam, że jeśli kadra będzie dobrze prowadzona to stać nas na medal na Euro” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA