Otwórz player w nowym oknie

Jan Piasecki: Mecz z Anglią był weryfikacją naszej drużyny

Jan Piasecki: Mecz z Anglią był weryfikacją naszej drużyny

„Wydaje mi się, że czeka nas ciekawy czas dla reprezentacji Polski. Gramy piłką ofensywną, widać że chcemy grać. Gra nie wygląda dobrze, ale nadzieję budzi odwaga selekcjonera (np. dotycząca zmian). Jako kibice mamy świadomość, że drużyna gra otwartą piłkę” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Jan Piasecki (TVP Sport).

Przedmiotem rozmowy był środowy mecz Polaków z Anglikami na Wembley.

„To była weryfikacja naszej drużyny. Pojawiliśmy się bez Roberta Lewandowskiego i Mateusza Klicha, więc możemy szukać tu usprawiedliwień i nie będzie to nadużycie, bo to dwóch kluczowych zawodników. Nie zmienia to faktu, że wypadliśmy słabo. Przez chwilę mieliśmy emocje po bramce Modera, ale jednak odstawaliśmy o klasę, dwie od Anglików” – skomentował mecz Jan Piasecki.

„Angielskie media są z tego meczu niezadowolone. Uważają, że wynik powinien być wyższy. Nie da się ukryć, że mecz obnażył słabości naszej drużyny. Rywal był zgrany, dynamiczny, chciał grać w piłkę i przede wszystkim nie chciał jej oddawać. (…) Jesteśmy w fazie budowania drużyny i nic dziwnego, że tak zgrana i dobra drużyna, jak Anglia kontrolowała ten mecz od początku do końca” – dodał rozmówca Karola Gaca.

„Wydaje mi się, że czeka nas ciekawy czas dla reprezentacji Polski. Gramy piłką ofensywną, widać że chcemy grać. Gra nie wygląda dobrze, ale nadzieję budzi odwaga selekcjonera (np. dotycząca zmian). Jako kibice mamy świadomość, że drużyna gra otwartą piłkę” – kontynuował Gość Poranka „Siódma9”.

Pod koniec rozmowy pojawił się wątek formuły w jakiej może zostać rozegrane Euro 2020. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA