Otwórz player w nowym oknie

Marek Wielgo: Mieszkania są tak drogie, że wielu ludzi skazanych jest na najem

Marek Wielgo: Mieszkania są tak drogie, że wielu ludzi skazanych jest na najem

„Budowa domu - szczególnie w dużym mieście - wiąże się z potężnym wydatkiem. Zaporowe są ceny działek. Na domy w większych miastach stać ludzi naprawdę zamożnych” – powiedział w Poranku „Siódma9” Marek Wielgo z portalu GetHome.pl.

Początek rozmowy dotyczył cen wynajmu mieszkań w większych polskich miastach.

„Szczególnie w miastach akademickich odpływ studentów z rynku najmu spowodował znaczne perturbacje. Popyt na mieszkania na wynajem jest mniejszy. Prawdopodobnie część mieszkań stoi pusta” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„W dalszym ciągu utrzymuje się za to bardzo duży popyt na kupno mieszkań. Przypuszczalnie podaż oferowana przez deweloperów ciągle jest mniejsza od popytu. W związku z tym mieszkania są poszukiwane” – dodał ekspert, który stwierdził, że „gdyby podaż mieszkań na rynku wtórnym gwałtownie wzrosła, to niewykluczony byłby spadek cen mieszkań”.

W rozmowie pojawił się także wątek rosnącej popularności działek budowlanych.

„Polacy budują i chcą budować domy. Częściowo ma to związek z pandemią. (…) Budowa domu, szczególnie w dużym mieście, wiąże się jednak z potężnym wydatkiem. Zaporowe są ceny działek. Na domy w większych miastach stać ludzi naprawdę zamożnych” – zaznaczył rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA