Otwórz player w nowym oknie

Michał Kolanko: PiS ma zamiar rządzić do 2023 roku

Michał Kolanko: PiS ma zamiar rządzić do 2023 roku

„Sytuacja wewnątrz Zjednoczonej Prawicy jest napięta, ale nawet gdyby coś się z nią stało to PiS ma dalej zamiar rządzić do 2023 roku” - powiedział w Poranku „Siódma9” Michał Kolanko („Rzeczpospolita”).

Pierwsza część rozmowy dotyczyła wywiadu przeprowadzonego z Jarosławem Kaczyńskim na łamach „Gazety Polskiej”.

„Po tej rozmowie można stwierdzić, że prezes PiS jest zdeterminowany do tego, by kontynuować kadencje aż do 2023 roku. Poszukiwane są również inne możliwości rządzenia, na wypadek gdyby partykularne interesy zaczęły zwyciężać. Chodzi o to, że PiS jest gotowy rządzić nawet wtedy, gdy ze Zjednoczonej Prawicy wyszedłby jeden czy dwóch koalicjantów. Prezes swoimi deklaracjami próbuje uspokoić polityczne «wzburzone wody», bo ten niepokój trwa już jakiś czas” - mówił Gość Poranka.

„Myślę, że tandem polityczny Kaczyński – Morawiecki będzie trwał. Prezes PiS potwierdził, że chciałby by Morawiecki pełnił funkcję premiera do następnych wyborów” - kontynuował redaktor.

„W tym roku dla PiS najważniejszym wydarzeniem poza prezentacją «Nowego Ładu» jest kongres, który miał się odbyć w zeszłym roku, i na którym Kaczyński miał zostać prezesem po raz ostatni” - dodał Kolanko.

Poruszono też temat walki z pandemią.

„Wszyscy mówią, że jesteśmy obecnie w najtrudniejszej sytuacji od początku pandemii - potrzebna jest cierpliwość i przyśpieszenie programu szczepień. Trwają plany nad rozwiązaniami, które pozwolą szczepić więcej ludzi. Wszyscy już są zmęczeni całą sytuacją związaną z izolacją czy obostrzeniami” - tłumaczył rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA