Otwórz player w nowym oknie

Dariusz Klimczak: Włączenie farmaceutów w proces szczepień to przykład dobrego działania konstruktywnej opozycji, jaką jest PSL

Dariusz Klimczak: Włączenie farmaceutów w proces szczepień to przykład dobrego działania konstruktywnej opozycji, jaką jest PSL

„Włączenie farmaceutów w proces szczepień jest przykładem dobrego i merytorycznego działania konstruktywnej opozycji, jaką jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Jeżeli do polityki podchodzi się rzeczowo to bardzo wiele można osiągnąć” – powiedział Dariusz Klimczak (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Początek rozmowy dotyczył pomysłu PSL, który zakładał umożliwienie farmaceutom szczepienie obywateli. Projekt wejdzie w życie.

„Mamy trzech przedstawicieli w Komisji Zdrowia i wiele podobnych postulatów przedstawialiśmy. Chciałbym tu oddać honor organizacjom branżowym: samorządowi aptecznemu, lekarskiemu, pielęgniarskiemu, a także Ogólnopolskiemu Programowi Zwalczania Grypy. Wymienione podmioty od dawna postulują podobne rozwiązania. My byliśmy ich przedstawicielami w Komisji. Duży wpływ na to, że te sprawy zostały uwzględnione w legislacji miał koordynator ds. szczepień, minister Michał Dworczyk” – mówił poseł Klimczak.

„Cieszę się, że czasem rząd potrafi poprzeć rozwiązania, które postulowaliśmy” – dodał polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, oceniając dotychczasową pracę ministra Dworczyka przy koordynacji programu szczepień na trójkę.

Rozmówca Anny Czytowskiej wypowiedział się również na temat szczepienia Szymona Hołowni.

„Szymon Hołownia swoim działaniem zyskał odporność, a stracił wiarygodność. Mamy do czynienia ze zderzenie się z twardą polityką człowieka, który dopiero w niej raczkuje. Fala krytyki jaka się na niego wylała pokazała, że polityka to nie tylko miłe live’y w internecie” – powiedział poseł Klimczak.

Zdaniem Dariusza Klimczaka „obecna sytuacja epidemiczna jest w momencie, w którym nie możemy pozwolić sobie na radykalne rezygnacje z obostrzeń”.

„Uważam, że część działalności gospodarczej da się prowadzić w dużym reżimie sanitarnym – nie trzeba jednak wszystkiego zamykać” – mówił.

Pod koniec rozmowy Gość Poranka „Siódma9” wypowiedział się na temat ewentualnej współpracy Pawła Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością.

„Mieliśmy poważne porozumienie programowe oparte o wybory i o zamysł, który można było realizować po wyborach. W wielu jego aspektach doszło do bardzo zaangażowanych prac i projektów legislacyjnych. To, co robi dzisiaj Paweł Kukiz odczytuje jako akt desperacji. Pamiętam, co mówił o Zjednoczonej Prawicy” – powiedział polityk PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA