Otwórz player w nowym oknie

Ks. Maciej Będziński: Im więcej modlitwy i adoracji, tym więcej powołań

Ks. Maciej Będziński: Im więcej modlitwy i adoracji, tym więcej powołań

„Jeśli Kościół jest żywotny, jeśli jest Kościołem misyjnym, otwartym, ubogim to będą rodziły się powołania. Świadectwa życia kapłanów, zakonników w bardzo osobisty i konkretny sposób pociągają nowe powołania. Powołanie jest darem wymodlonym” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Maciej Będziński (Papieskie Dzieła Misyjne).

Rozmowa dotyczyła wsparcia kleryków przygotowujących się do posługi kapłańskiej w krajach misyjnych.

„Kościół w Polsce, który jest w ścisłej współpracy z Papieskimi Dziełami Misyjnymi odczuwa swoją naturę misyjną. Każdy z nas, kto modli się za kleryków w krajach misyjnych, każdy kto wspiera materialnie misje, jest uczestnikiem tej akcji” – mówił ks. Będziński.

„Jeśli Kościół jest żywotny, jeśli jest Kościołem misyjnym, otwartym, ubogim to będą rodziły się powołania. Świadectwa życia kapłanów, zakonników w bardzo osobisty i konkretny sposób pociągają nowe powołania. Powołanie jest darem wymodlonym” – podkreślał Gość Poranka „Siódma9”.

„W Niedzielę Dobrego Pasterza wraz z Siostrami Uczennicami Boskiego Mistrza rozpoczęliśmy nowy projekt: «Powołanie utkane na miarę». Razem ze wspomnianym zakonem chcemy wspierać kleryków na misjach – potrzeby są ogromne” – mówił rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, aby dowiedzieć się na czym konkretnie polega akcja „Powołanie utkane na miarę”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA