Otwórz player w nowym oknie

Dr Łukasz Jasina: To jedno z najlepszych poziomowo rozdań Oscarów w ostatnich 10 latach

Dr Łukasz Jasina: To jedno z najlepszych poziomowo rozdań Oscarów w ostatnich 10 latach

„Oscary zawsze były uroczystością, podczas której bardzo mocno chciano wykorzystać jakąś inżynierię społeczną, w zależności od aktualnie wiejących wiatrów. (...) W tym roku wygrały głównie dobre filmy. To jedno z najlepszych poziomowo rozdań Oscarów w ostatnich 10 latach” – powiedział w Poranku „Siódma9” dr Łukasz Jasina.

Gość Poranka „Siódma9” oceniał tegorocznych laureatów Oscarów.

„«Nomadland» zasłużył na Oscara. To dobry film, z epickim oddechem. To prawdziwy, amerykański film a'la lata 50-60, kiedy o zwykłych, normalnych Amerykanach w wielki sposób opowiedziana jest wielka historia. (...) Mamy tu do czynienia ze wspaniałą rolą Frances Mc Dormand, która wyrasta w tej chwili na jedną z najważniejszych amerykańskich aktorek w historii” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

Krytyk filmowy wypowiedział się także pozytywnie na temat filmu „Ojciec” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej.

„Amerykanie zawsze bardzo dobrze pokazywali ograniczenia spowodowane przez wiek, inwalidztwo czy choroby” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie poruszono również wątek platform streamingowych coraz mocniej wchodzących w Oscarową rzeczywistość.

„Jest to już trend nie do powstrzymania. Świat coraz mocniej będzie polegał na koegzystencji premier kinowych i streamingowych” – mówił Łukasz Jasina.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA