Otwórz player w nowym oknie

Katarzyna Węgrzyn: Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś ruszając w podróż po naszym kraju był rozczarowany

Katarzyna Węgrzyn: Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś ruszając w podróż po naszym kraju był rozczarowany

"Plusem pandemii jest to, że lepiej poznajemy własne podwórko. Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś ruszając w podróż po naszym kraju był rozczarowany. Polska jest bardzo różnorodna. W każdym regionie mamy parki narodowe, krajobrazowe, atrakcje, które funkcjonują mimo obostrzeń, bo są na powietrzu" – mówiła w Poranku „Siódma9” Katarzyna Węgrzyn, autorka bloga i przewodnika "Gdzie w Polsce na weekend" (Wydawnictwo Znak).

W przewodniku opisano atrakcje 16 województw podzielone tematycznie na m.in. parki narodowe, góry, jaskinie, plaże, parki rozrywki, klimatyczne miasteczka, zamki i ruiny zamków, twierdze czy kopalnie.

"Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia uranu. W latach powojennych te kopalnie były tajne. Wywożono z nich uran do ZSRR w celu testowania broni atomowej. Od kilkunastu lat kopalnie są dostępne do szerokiego zwiedzania, są położone malowniczo na Dolnym Śląsku. Mamy też kopalnię ropy naftowej na Podkarpaciu, obecnie jest tam skansen, można też zobaczyć jak wygląda wydobywanie ropy. Jestem miłośniczką kopalni kredy w Chełmie. Wchodzi się do białych tuneli, dla turystów udostępniono 2 kilometry, chociaż jest ich pod Chełmem około 40 kilometrów. Kopalnie złota i srebra to są miejsca, w które można się udać rodzinnie, są tam dodatkowe atrakcje jak poszukiwanie złota, warsztaty i osady" – mówiła Katarzyna Węgrzyn.

W rozmowie zachęciła też do odwiedzenia klimatycznych miasteczek i miast jak Zamość, Kłodzko czy Supraśl, które mogą konkurować z miasteczkami Włoch czy Chorwacji. Opowiedziała również o niezwykłych miejscach jak mofeta w Jastrzębiku czy Niebieskie Źródła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA