Otwórz player w nowym oknie

Urszula Pasławska: Jarosław Gowin to b. sprawny polityk, "polityk z bliznami", który niejedno przeszedł

Urszula Pasławska: Jarosław Gowin to b. sprawny polityk, "polityk z bliznami", który niejedno przeszedł

„Wiemy, że Polsce potrzebne jest centrum (...) Jarosław Gowin to bardzo sprawny polityk, «polityk z bliznami», który niejedno przeszedł. Ma on spore doświadczenie nie tylko w budowaniu swojej pozycji, ale także w realizacji swoich postulatów” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Początek rozmowy w głównej mierze dotyczył porozumienia rządu z Lewicą ws. Krajowego Planu Odbudowy.

„Ruch Lewicy oceniam jako chęć odróżnienia się od innych partii lewicujących. Na obecnej scenie politycznej następuje jasny podział na lewą, prawą stronę i centrum” – powiedziała Urszula Pasławska twierdząc, że Lewica chciała odróżnić się od Platformy Obywatelskiej.

„Skoro Prawo i Sprawiedliwość nie miało większości dla poparcia Funduszu Odbudowy, mogliśmy wspólnie wynegocjować więcej. Wpisane zostały punkty programowe, który słyszymy w PiS od lat (m.in. program mieszkaniowy). Niestety stracone zostały chociażby sprawy rolników” – kontynuowała posłanka PSL, przedstawiając postulaty, które proponowała jej partia.

„Mówiliśmy głośno o naszych warunkach poparcia Funduszu Odbudowy: 30 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku czy 10% dla rolników. Zorganizowaliśmy wysłuchanie publiczne w tej sprawie. Chcieliśmy transparentności, a nie umawiania się za zamkniętymi drzwiami” – dodała rozmówczyni Anny Czytowskiej.

„Trudno nie zestawić Krajowego Planu Odbudowy z Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych, który nie miał nic wspólnego z transparentnością. Środki były przyznawane według klucza partyjnego. Nie można pozwolić na powtórkę” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Posłanka odpowiedziała na pytanie o to, jak PSL zagłosuje w sprawie Funduszu Odbudowy.

„Konsultacje jeszcze się nie skończyły. Od samego początku mówiliśmy, że jesteśmy przekonani do tego, że trzeba popierać program odbudowy, ale na swoich warunkach. Nasze warunki, czyli 10 % na rolnictwo, to przestrzeń do tego, aby rozmawiać” – stwierdziła wiceprezes PSL.

Pasławska zapytana o ew. stworzenie centro-prawicy z Jarosławem Gowinem, odpowiedziała:

„Na naszych oczach przebudowuje się scena polityczna w Polsce. Rozmawiamy z różnymi środowiskami. Zapewniam, że Koalicja Polska «nie kłusuje» i nikogo nie podkopuje. Wiemy, że Polsce potrzebne jest centrum (...) Jarosław Gowin to bardzo sprawny polityk, «polityk z bliznami», który niejedno przeszedł. Ma on spore doświadczenie nie tylko w budowaniu swojej pozycji, ale także w realizacji swoich postulatów” – mówiła Urszula Pasławska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA