Otwórz player w nowym oknie

Ks. Marek Chmielniak: Potrzebujemy Słowa Bożego, by mogło nas wewnętrznie otworzyć na Boga

Ks. Marek Chmielniak: Potrzebujemy Słowa Bożego, by mogło nas wewnętrznie otworzyć na Boga

„Potrzebujemy Słowa Bożego, by mogło nas wewnętrznie otworzyć na Boga, na Bożą obecność, dać nam wewnętrzny spokój. By to osiągnąć powinniśmy małymi krokami wprowadzić w nasze życie medytację Pisma Świętego” - powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Marek Chmielniak („Pallotyni INFO”).

Rozmowa dotyczyła medytacji chrześcijańskiej.

„Chrześcijańska medytacja jest spotkaniem z osobą Jezusa Chrystusa. Nie jest to tylko studiowanie treści, pogłębianie swojej wiedzy czy doświadczenie duchowe, ale jest to spotkanie z Bogiem, który przychodzi do nas i się objawia. Aby spotkać Pana na kartach Pisma Świętego potrzebna jest obecność i działanie Ducha Świętego. Prosimy Ducha Świętego, żeby uzdolnił nas do spotkania z Jezusem, który jest żywy i obecny w swoim Słowie” - mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Jesteśmy przekonani, że pytania o nasze wybory mają swoją odpowiedź. Bóg ma odpowiedź na nasze dylematy i poszukiwania. Pragnienia, które mamy w sercu, mogą zostać wypełnione w spotkaniu z samym Jezusem. Z takim poczuciem swojej słabości stajemy przed Słowem Bożym, rozpoczynamy naszą medytację i pozwalamy, żeby sam Pan Jezus otworzył przed nami ten właściwy kierunek, tę właściwą drogę. Przyjmujemy te odpowiedzi, które już są dla nas przygotowane” - tłumaczył kapłan.

„Codziennie stajemy przed wyborem, czy będziemy żyli tylko w przestrzeni ludzkiego myślenia, spraw codziennych czy może jednak wybierzemy rytm Słowa Bożego. Boże myślenie jako jedyne może przywrócić nam nadzieję i wlać pokój w nasze serca” - przedstawiał rozmówca Michała Kłosowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

foto.YouTube.com

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA