Otwórz player w nowym oknie

Dr Barbara Przywara nt. raportu o transmisjach Mszy św.

Dr Barbara Przywara nt. raportu o transmisjach Mszy św.

„Ponad 40 procent polskich parafii zdecydowało się w pierwszej fali pandemii na transmisje Mszy św. To bardzo dobry wynik” – powiedziała w Poranku „Siódma9” dr Barbara Przywara (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie).

Rozmowa dotyczyła raportu mówiącego o tym, jak polskie parafie radzą sobie z pandemią na poziomie transmisji Mszy św.

„Ponad 40 procent polskich parafii zdecydowało się w pierwszej fali pandemii na transmisje Mszy św. To bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że nie byliśmy na to przygotowani. Inicjatywa oddolna była zakrojona na dość szeroką skalę” – mówiła rozmówczyni Marcina Fijołka.

„Można dostrzec pewną zależność, że im większa parafia, im bardziej miejska, tym pojawiało się więcej transmisji. (...) W przypadku wsi, co trzecia parafia prowadziła transmisje on-line. To też nie jest mało” – zauważyła dr Przywara.

„W parafiach, w których wskaźniki dominicantes i communicantes są wysokie wskaźnik transmitowanych Mszy był większy” – dodała, zwracając uwagę na jeszcze jedną interesującą tendencję.

„Najwięcej transmisji były w parafiach, gdzie księży jest mniej. Transmisje były tam szansą dotarcia do większej liczby wiernych” – kontynuowała.

Zapraszamy do wysłuchania dalszej części rozmowy, z której dowiemy się m.in o tym, w której części kraju parafia najczęściej transmitowały Msze oraz o tym, dlaczego transmisje częściej prowadziły parafie zakonne.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA