Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Szpyrka: Mały sojusz Lewicy z PiS zwiastuje rozpoczęcie kampanii 2023

Łukasz Szpyrka: Mały sojusz Lewicy z PiS zwiastuje rozpoczęcie kampanii 2023

„Polska polityka zaczyna być zrozumiała, bo mamy lewicę, prawicę i pewnego rodzaju centrum. Taki obraz mamy od niedawna, ponieważ wcześniej lewica była niejako w ukryciu, przykryta przez Platformę Obywatelską, i od kampanii Roberta Biedronia na prezydenta nic tak naprawdę w tej partii się nie działo. W tym momencie obserwujemy pewne ożywienie” - powiedział w Poranku „Siódma9” Łukasz Szpyrka („Interia Wydarzenia”).

Pierwsza część rozmowy dotyczyła Funduszu Odbudowy.

„Nie jest to sprawa, w której powinno się licytować, ponieważ mamy pandemię i pieniądze, które są nam potrzebne, trafią do Polski. Jedynie licytuje Zbigniew Ziobro, który być może przelicytuje i nie wyjdzie mu to na dobre” - mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Redaktor zapytany o stan Zjednoczonej Prawicy odpowiedział:

„Koalicja rządząca dociągnie do 2023 roku, chociaż jej tak naprawdę już nie ma. Pozostała jednak taka szorstka przyjaźń, która łączy Gowina, Ziobrę i Kaczyńskiego. Mają oni wspólne cele. PiS rozpoczyna powoli kampanię do wyborów w 2023 roku. Niedługo ma zostać ogłoszony Nowy Ład, a po nim mają odbywać się co tydzień wyjazdowe posiedzenia rządu. Politycy partii rządzącej chcą wyruszyć w Polskę, a to wskazuje na początek kampanii” - tłumaczył redaktor.

W wywiadzie wystąpił wątek Nowego Polskiego Ładu.

„Nie będzie to jeden wielki program szumnie ogłoszony, ale ma to być 100-110 małych programów, które mają służyć obywatelom na najmniejszym szczeblu. Ma to wszystko się wyjaśnić w połowie maja” - przedstawiał Szpyrka.

Ostatnia część rozmowy dotyczyła sejmowej opozycji.

„Zaczynamy czas, że każda partia zaczyna wracać do normalności i myśleć tylko o sobie, jeszcze przed wyborami budować własną odrębność. Przed wyborami nie ma szans, by partie opozycyjne się dogadały, zwłaszcza w obecnej sytuacji obrzucania się oskarżeniami” - powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA