Otwórz player w nowym oknie

Piotr Muller: Wspólne głosowanie za KPO nie jest równoznaczne z tym, że mamy nowego koalicjanta

Piotr Muller: Wspólne głosowanie za KPO nie jest równoznaczne z tym, że mamy nowego koalicjanta

„Nie ma żadnego nowego koalicjanta, aczkolwiek cieszy mnie, że Lewica czy PSL uniosły się ponad podziały, które na co dzień widzimy w Sejmie, i w tej ważnej sprawie zagłosowali «za»” – powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Muller (Kancelaria Premiera).

Rzecznik rządu skomentował spór opozycji w związku z poparciem przez Lewicę Krajowego Planu Odbudowy.
 
„Platforma Obywatelska chyba sama pogubiła się w tej kwestii. Raz mówili, że są za, raz, że przeciw. W końcu się wstrzymali, czyli konkludując nie byli za tymi środkami. Zachowanie przewodniczącego Budki jest nietypowe, a może typowe dla Platformy, ale nie jest standardem, który powinien obowiązywać. Lewica to jest osobny klub parlamentarny, a mam wrażenie, że Platforma Obywatelska przyzwyczaiła się, że każdego na opozycji może traktować jak swojego poddanego” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

Muller zapytany o to, czy wspólne głosowanie Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą oznacza nowy polityczny sojusz, odpowiedział:

„Nie ma żadnego nowego koalicjanta, aczkolwiek cieszy mnie, że Lewica czy PSL uniosły się ponad podziały, które na co dzień widzimy w Sejmie, i w tej ważnej sprawie zagłosowali «za»”.

„Myślę, że Polacy przede wszystkim odetchnęli z ulga, bo to jest dobra informacja, że środki unijne wynegocjowane na szczytach europejskich faktycznie zasilą polskich przedsiębiorców, szkoły, inwestycje” – dodał polityk.

Gość Poranka „Siódma9” odniósł się również do głosowania niektórych polityków Zjednoczonej Prawicy przeciwko ratyfikacji. Czy takie głosowanie będzie równoznaczne z karami dla tych posłów?

„Nie wiem, jakie będą decyzje kierownictwa klubu parlamentarnego. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony tym, że niektórzy głosowali przeciw. To była zła decyzja, natomiast generalnie, jeśli chodzi o funkcjonowanie obozu Zjednoczonej Prawicy, przytłaczająca większość kwestii programowych nas łączy. Liczę, że ta jedna kwestia, bardzo istotna, bardzo ważna dla Polski, mimo wszystko nas nie poróżni. Jestem przekonany, że będziemy dalej realizować do końca kadencji program wyborczy, z którym szliśmy do wyborów” – stwierdził rzecznik rządu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA