Otwórz player w nowym oknie

Paweł Kurpiewski: W akcji „Ciąża i pasy” chodzi o życie

Paweł Kurpiewski: W akcji „Ciąża i pasy” chodzi o życie

„Prawo zwalnia kobiety w ciąży z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Uważamy, że przy obecnym stanie wiedzy popartym badaniami naukowymi, ciężarna kobieta powinna jeździć w pasach, aby ocalić siebie, ale także swoje dziecko. Prawo nie zostało uaktualnione po badaniach naukowców” - powiedział w Poranku „Siódma9” Paweł Kurpiewski („fotelik.info”).

„W czasie tworzenia kodeksów drogowych na całym świecie uważano, że zapięte pasy u kobiety w ciąży mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Nie było ku temu żadnych dowodów. Badania symulacyjne i komputerowe, pokazały iż jest zupełnie odwrotnie. W momencie niezapięcia pasów i  kolizji dochodzi do zarzucenia brzucha i możliwe jest odklejenie łożyska, a to może doprowadzić do śmierci dziecka. W edukowaniu o tym zagrożeniu przeszkadza nam polskie prawo, które dezinformuje kobiety” - tłumaczył rozmówca Karola Gaca.

„Kobiety w ciąży powinny zapinać pasy w sposób szczególny. Aby poznać technikę, która pozwoli zabezpieczyć swoje dziecko przed wypadkiem, zachęcamy do odwiedzenia strony www.fotelik.info, gdzie pokazane są filmiki instruktażowe” - mówił Gość Poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA