Otwórz player w nowym oknie

Milena Kindziuk: Prymas Wyszyński pragnął Polski, w której Polacy nie mieliby w sercach nienawiści

Milena Kindziuk: Prymas Wyszyński pragnął Polski, w której Polacy nie mieliby w sercach nienawiści

„Prymas był człowiekiem, który ze swojego serca starał się wyeliminować nienawiść. On pragnął Polski, w której Polacy nie mieliby w sercach nienawiści – o taką Polskę się starał” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Milena Kindziuk, która opowiadała o książce „Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski”.

Autorka książki „Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski” w rozmowie z Anną Czytowską podkreślała siłę ducha i mocny charakter kardynała Wyszyńskiego.

„Jeśli, podobnie do kard. Wyszyńskiego, włoży się wiele pracy i ma się dużo samozaparcia i uporu, to można osiągnąć naprawdę wiele. To było widać u Prymasa szczególnie wtedy, gdy był uwięziony przez komunistów. Robił sobie dokładny plan dnia. Od 5 rano do godziny 21, dzielił czas na modlitwę, pracę i odpoczynek. Heroicznie znosił cierpienie i umiał stworzyć plan dnia” – powiedziała Milena Kindziuk.

Według Gościa Poranka „Siódma9” kard. Wyszyński ogromną miłością obdarzał nie tylko Boga, ale również Polskę.

„Tę miłość pokazywał na każdym kroku. (…) Prymas był człowiekiem, który ze swojego serca starał się wyeliminować nienawiść. On pragnął Polski, w której Polacy nie mieliby w sercach nienawiści – o taką Polskę się starał” – twierdziła rozmówczyni Anny Czytowskiej.

W dalszej części rozmowy poruszono m.in. temat programu odnowy moralnej i duchowej narodu polskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA