Otwórz player w nowym oknie

Waldemar Buda: Prezydent Duda ma swój istotny wkład w Krajowy Plan Odbudowy

Waldemar Buda: Prezydent Duda ma swój istotny wkład w Krajowy Plan Odbudowy

„Pan prezydent uczestniczył w rozmowach dotyczących Polskiego Ładu. Nie dziwie się, że pokrywa się on częściowo z Planem Dudy. Pamiętam, jak powstawał ten plan. To były bardzo konkretne rozwiązania” – powiedział w Poranku „Siódma9” Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Minister Buda wypowiedział się na temat Krajowego Planu Odbudowy i ew. daty zatwierdzenia planu przez Komisję Europejską.

„Z końcem czerwca powinniśmy znać decyzję Komisji Europejskiej” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

„Niemalże codziennie rozmawiamy z Komisją Europejską na temat formalnych kwestii. (…) Plan ma 500 stron, a więc trudno, aby do tak obszernego dokumentu nie było uwag” – dodał.

Gość Poranka „Siódma9” mówił także o jego spotkaniu z KE ws. programu mieszkań.

„Budownictwo nie wpisuje się w KPO, ale sprawy klimatyczne i społeczne tak. Te mieszkania będą zeroenergetyczne, co pozwoli je pokazać, jako bardzo ekologiczne. Dodatkowe mieszkania to także rozwiązanie wielu problemów społecznych” – powiedział Waldemar Buda.

W rozmowie pojawił się wątek wkładu prezydenta Andrzeja Dudy w powstanie Krajowego Planu Odbudowy.

„Pan prezydent uczestniczył w rozmowach dotyczących Polskiego Ładu. Nie dziwie się, że pokrywa się on częściowo z Planem Dudy. Pamiętam, jak powstawał ten plan. To były bardzo konkretne rozwiązania” – stwierdził wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dalsza część rozmowy dotyczyła m.in. postulatów samorządowców dot. zmian w proporcjach środków pożyczkowych dla rządu i regionów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA