Otwórz player w nowym oknie

Michał Jóźwiak: Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoby związane ze starą liturgią byłyby "wypychane" z Kościoła

Michał Jóźwiak: Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoby związane ze starą liturgią byłyby "wypychane" z Kościoła

„Wiele faktów przemawia za tym, że Msza św. trydencka nie będzie ograniczana przez papieża Franciszka” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Michał Jóźwiak (Misyjne.pl).

Rozmowa Karola Gaca z red. Michałem Jóźwiakiem dotyczyła pojawiających się spekulacji o tym, że papież Franciszek mógłby chcieć ograniczenia odprawiania Mszy trydenckich.

„Według mnie byłoby to nielogiczne, biorąc pod uwagę styl w jakim papież prowadzi swój pontyfikat. Na każdym kroku Ojciec Święty podkreśla, że chce Kościoła inkluzywnego, czyli takiego, który włącza, który jest stale rosnącym MY” – powiedział red. Jóźwiak.

„Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której papież w pewnym momencie powiedziałby, że chce, aby osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach czuły się w Kościele, jak u siebie w domu, ale jednocześnie osoby związane ze starą liturgią były z tego Kościoła wypychane” – dodał.

„Oczywiście było kilka wypowiedzi papieża Franciszka, który mogły sygnalizować, że jest mu nie po drodze ze środowiskami tradycji, ale to nie oznacza, że chciałby ograniczyć Mszę trydencką. To są dwie różne rzeczy. Jeśli już pojawiają się spekulacje, to być może z tego powodu, że są przygotowywane rozwiązania duszpasterskie, które mają ustrukturyzować pewne rzeczy” – kontynuował.

„Wiele faktów przemawia za tym, że Msza św. trydencka nie będzie ograniczana przez papieża Franciszka” – podsumował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA