Otwórz player w nowym oknie

Michał Kolanko: Im dalej od obecnego kierownictwa PO, tym większe oczekiwania w tej partii względem powrotu Tuska

Michał Kolanko: Im dalej od obecnego kierownictwa PO, tym większe oczekiwania w tej partii względem powrotu Tuska

„Z moich rozmów wyłania się obraz sytuacji, w której – paradoksalnie – grupa osób związana z Grzegorzem Schetyną (przez lata przeciwnika Tuska) nawet ucieszyłaby się z powrotu byłego przewodniczącego Rady Europejskiej” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Michał Kolanko („Rzeczpospolita”).

Rozmowa dotyczyła m.in. wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Obecnie o ten urząd ubiegają się prof. Marcin Wiącej i senator Lidia Staroń.

„Sądzę, że istnieją szansę na to, że prof. Wiącek zostanie powołany na RPO wbrew PiS-owi i woli Nowogrodzkiej” – stwierdził Michał Kolanko.

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” mówił też o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Jak politycy PO zareagowali na to, że były premier nie wyklucza powrotu do partii?

„Im dalej od obecnego kierownictwa PO, tym większe oczekiwania względem powrotu Tuska. Z moich rozmów wyłania się obraz sytuacji, w której – paradoksalnie – grupa osób związana z Grzegorzem Schetyną (przez lata przeciwnika Tuska) nawet ucieszyłaby się z powrotu byłego przewodniczącego Rady Europejskiej” – powiedział Gość Poranka „Siódma9” twierdząc, że dla tzw. schetynowców każda kandydatura na szefa PO jest dobra, o ile odsunięty od władzy zostanie Borys Budka.

Pod koniec rozmówca Anny Czytowskiej wypowiedział się na temat politycznej działalności Rafała Trzaskowskiego.

„Rafał Trzaskowski nie ma do końca skonkretyzowanych planów politycznych na najbliższe lata, ale na pewno próbuje budować swoją własną, niezależną od PO siłę” – stwierdził red. Kolanko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA