Otwórz player w nowym oknie

Michał Wypij: Prof. Wiącek będzie dobrym RPO

Michał Wypij: Prof. Wiącek będzie dobrym RPO

„Przez cały czas uważałem, że warto rozważyć scenariusz związany z wyborem senator Lidii Staroń na RPO. Wobec tego, że jej kandydatura dwukrotnie przegrała na zarządzie Porozumienia, jestem zobowiązany zagłosować zgodnie z jego wolą i poprzeć prof. Wiącka. To także dobra kandydatura”  – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Michał Wypij (Porozumienie).

Początek rozmowy dotyczył wpisu marszałka Ryszarda Terleckiego na temat S. Cichanouskiej i jej planowanego udziału w wydarzeniu organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego.

„Bardzo ważna osoba w państwie zdobyła się na wpis, który jest przeciwskuteczny, a na pewno szkodliwy, jeśli chodzi o realizację polskiej polityki międzynarodowej. Wolałbym, żeby pan marszałek Terlecki, skoro nie zdobył się na słowo «przepraszam», po prostu honorowo sam zrezygnował z urzędu” – powiedział poseł Wypij.

„Myślenie partyjne nie może przysłonić kwestii najważniejszych” – dodał.

Gość Poranka „Siódma9” odpowiedział na pytanie, czy prof. Maksymowicz, który jakiś czas temu opuścił Porozumienie na rzecz Polski 2050 Szymona Hołowni, namawia go na podobny transfer.

„Z prof. Maksymowiczem jesteśmy politycznymi przyjaciółmi, ale w pewnym momencie nasze drogi w polityce się rozeszły. Wiem, że prof. Maksymowicz nigdy nie przekroczyłby pewnej granicy. Jestem szefem okręgu Porozumienia i wierzę, że Porozumienie odegra jeszcze ważną rolę w koalicji Zjednoczonej Prawicy” – mówił rozmówca Anny Czytowskiej.

Poseł wypowiedział się także na temat głosowania nad nowym RPO.

„Przez cały czas uważałem, że warto rozważyć scenariusz związany z wyborem senator Lidii Staroń. Wobec tego, że jej kandydatura dwukrotnie przegrała na zarządzie, jestem zobowiązany zagłosować zgodnie z jego wolą i poprzeć prof. Wiącka. Wiem też od kolegów i koleżanek z PiS, że są oni gotowi poprzeć tę kandydaturę” – stwierdził Michał Wypij.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA