Otwórz player w nowym oknie

Michał Gutka: Hiszpanie potrafią zdominować rywala, ale nie zawsze są w stanie postawić kropkę nad i

Michał Gutka: Hiszpanie potrafią zdominować rywala, ale nie zawsze są w stanie postawić kropkę nad i

„Widzimy po drużynie hiszpańskiej, że jest to zespół, który potrafi zdominować swojego przeciwnika, ale często nie potrafi postawić kropki nad i. (...) Obawiam się o jedno. Można głęboko bronić się przeciwko Hiszpanii, ale trzeba robić to umiejętnie. Nie widzę pewności w naszej defensywie, aby nawet ten korzystny z dalszej perspektywy bezbramkowy remis, Polacy dowieźli” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Michał Gutka (Newonce.sport).

W piątkowej rozmowie Marcin Fijołek i Michał Gutka mówili o zbliżającym się meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią.

„Promyki nadziei zawsze są. Widzimy po drużynie hiszpańskiej, że jest to zespół, który potrafi zdominować swojego przeciwnika, ale często nie potrafi postawić kropki nad i. Zremisowany bezbramkowo mecz z Portugalią na ostatniej prostej przed Euro, później bezbramkowy remis - mimo gigantycznej przewagi – ze Szwedami, a więc może to jest nasza nadzieja. Obawiam się o jedno. Można głęboko bronić się przeciwko Hiszpanii, ale trzeba robić to umiejętnie. Nie widzę pewności w naszej defensywie, aby nawet ten korzystny z dalszej perspektywy bezbramkowy remis, Polacy dowieźli” – powiedział red. Gutka.

W rozmowie pojawił się wątek gry Roberta Lewandowskiego w ostatnim meczu Polski ze Słowacją. Według wielu ekspertów gra kapitana reprezentacji była zdecydowanie poniżej oczekiwań.

„Mecz ze Słowacją nie był słaby w wykonaniu Lewandowskiego dlatego, że nie dostawał piłki od kolegów. Był słaby, ponieważ Lewy dostając piłkę podejmował złe decyzje, był nieskuteczny i niepewny” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

„Najbardziej nie podobały mi się obrazki, gdy Robert po straconej bramce i błędzie miał pretensje do kolegów z drużyny. (…) Są różne metody przywództwa i w tym przypadku oczekujemy, że Lewy będzie świecił przykładem, że będzie siłą spokoju, która uspokaja sytuację po straconej bramce. Od najzdolniejszych wymaga się najwięcej. Robert Lewandowski nie był w ostatnim meczu tym wzorem w swojej postawie sportowej i nie był nim jako lider drużyny” – kontynuował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA