Otwórz player w nowym oknie

Rafał Wiśniewski: Rozpoczęła się kolejna edycja Dziedzińca kultury

Rafał Wiśniewski: Rozpoczęła się kolejna edycja Dziedzińca kultury

„Rozpoczęliśmy czwartą już odsłonę „Dziedzińca Kultury”, na dziedzińcu Ministerstwa Kultury na Krakowskim Przedmieściu. Wystąpiło grono znakomitych artystów, a kolejni jeszcze przed nami. Wszystkie koncerty dostępne są w streamingu, więc osoby spoza Warszawy będą mogli obejrzeć występy za darmo. Oprócz znanych artystów wystąpią również debiutanci, którzy uczestniczyli w konkursie „Zaśpiewajmy.pl” przeprowadzonym przez Narodowe Centrum Kultury”- powiedział w Poranku „Siódma9” Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

„Muzyce będzie towarzyszył mapping, czyli niezwykłe iluminacje i obrazy. Warto również przypomnieć, że prezentujemy co tydzień 200 darmowych wejściówek. Niestety ich liczba jest ograniczona z racji bezpieczeństwa pandemicznego” - tłumaczył rozmówca Karola Gaca.

„NCK przygotowało projekt „LEM”. Każdy z artystów szuka swojej interpretacji pisarza i próbuje go odczytać współcześnie. Jest to autor i filozof wielowymiarowy i warto szukać dzięków mogących pasować do jego dzieł. Zachęcamy do czytania dzieł Lema. W tym roku Narodowe Centrum Kultury prowadzi jubileusz tego autora. Chcemy edukować o twórczości tego artysty” - mówił dyrektor.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA