Otwórz player w nowym oknie

Magdalena Szefernaker: Bohaterki książki traktują macierzyństwo priorytetowo

Magdalena Szefernaker: Bohaterki książki traktują macierzyństwo priorytetowo

„Macierzyństwo dla bohaterek jest sprawą numer jeden, opisywały je wręcz jako powołanie. Jest to droga, która determinuje życie każdej z kobiet. Praca jest przez nie, tak układana i tak realizowana, aby można było dwa światy łączyć i by nie przeszkadzała w wychowaniu dzieci. Moje rozmówczynie są przedstawicielkami zawodów dość wymagających, takich jak: dziennikarstwo, polityka, aktorstwo, biznes czy sport” - powiedziała w Poranku „Siódma9” Magdalena Szefernaker autorka książki pt. "Mama na obcasach".

„Wszystkie moje rozmówczynie zgodziły się udzielić wywiadu z racji iż, temat jest wyjątkowo istotny i aktualny. Wiele kobiet na co dzień zastanawia się jak połączyć macierzyństwo i realizację zawodową. Wszystkie bohaterki książki podkreślały, że jest to duże wyzwanie i zastanawiały się czy udało im się sprostać temu zadaniu. Jednak patrząc na to, co robią, na to, w jakim miejscu się znajdują, to śmiało można stwierdzić, że dobrze sobie radzą w łączeniu tych dwóch ról” - mówiła rozmówczyni Karola Gaca.

„Rozmawiając z bohaterkami można stworzyć przepis na idealne połączenie wychowania dzieci z pracą zawodową. Składa się na niego niesamowita organizacja w życiu zawodowym, codziennym i rodzinnym. Ważne jest odpowiednie ustawienie priorytetów, by mieć czas na spędzanie czasu z rodziną, ale i realizację w pracy. Pomoc najbliższych jest też bardzo istotna. Każda mama jest inna i musi sama swoją drogę odkryć. Ten sukces tkwi w każdej z kobiet” - tłumaczyła autorka.

„Rozmowy inspirują do tego, że przy wyzwaniu jakim jest macierzyństwo można pogodzić je z pracą zawodową. Nie trzeba wybierać, nie skupiać się całkowicie tylko na jednym. Pracę i wychowanie dzieci da się pogodzić, bohaterki książki są tego przykładem. Każda z pań pomimo rozpoznawalności, przeszła swoją drogę, swoje trudności, jak każda inna mama” - powiedziała Magdalena Szefernaker.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA