Otwórz player w nowym oknie

Wojciech Kolarski: Pałac Saski symbolizuje ciągłość naszych dziejów

Wojciech Kolarski: Pałac Saski symbolizuje ciągłość naszych dziejów

„Od 7 lipca, kiedy na pl. Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda przekazał projekt prezydenckiej ustawy na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przechodzimy od momentu dyskusji do momentu, gdy parlament przyjmie ustawę i rozpocznie się właściwy proces inwestycyjno-budowlany" – mówił w Poranku "Siódma 9" o odbudowie Pałacu Saskiego Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Gość Poranka podkreślił, że środowa uroczystość była przełomem dla tej niezwykle ważnej inwestycji.

„Była ona przedmiotem dyskusji, debat, namysłu przez ostatnie dekady. Cieszyła się ona nieustannym poparciem warszawiaków" – mówił.

Kolarski zaznaczył, że deklaracja prezydenta z 11 listopada 2018 roku wpisała się w historię starań o odbudowę Pałacu Saskiego.

„To miejsce dla komunistów było nie do przyjęcia. W 2004 roku podjęto prace za sprawą Lecha Kaczyńskiego, potem one ustały, a w 2018 roku prezydent ponownie złożył zobowiązanie, że to jest odpowiedni moment. Pałac Saski symbolizuje ciągłość naszych dziejów. Potem rozpoczęły się rozmowy z władzami miasta, historykami, które zakończyły się tym, co widzimy teraz" - mówił.

„Uważam, że będzie tu charakter ponadpartyjny. Prezydent mocno podkreślił, że to przedsięwzięcie będzie miało mocne poparcie społeczne i ponadpartyjne. Z różnych stron dochodzą głosy i nie spotkałem się z krytyką tego przedsięwzięcia. Mówię tu też o rozmowach z marszałkiem Senatu czy prezydentem Warszawy" – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA