Otwórz player w nowym oknie

Dariusz Grzędziński: We wrześniu-październiku czeka nas katastrofa, za którą zapłacimy wszyscy

Dariusz Grzędziński: We wrześniu-październiku czeka nas katastrofa, za którą zapłacimy wszyscy

„Dochodzę do wniosku, co też jest efektem moich rozmów z politykami obozu rządzącego, że najdalej we wrześniu-październiku czeka nas katastrofa, za którą zapłacimy wszyscy. Jednak powoli przechodzę do obozu tych, którzy byliby skłonni do podjęcia bardziej radykalnych kroków. Wiem, że takie dyskusje w obozie rządzącym też się toczą” – mówił w poranku „Siódma 9” Dariusz Grzędziński z „Wprost”.

Dziennikarz zauważył, że doszliśmy do momentu, w którym mamy 50-55 proc. zaszczepionych Polaków pierwszą dawką, szczepionką jednodawkową i tych, którzy mają mieć drugą.

„Nie jestem przekonany, że te rządowe zachęty skłoniły do szczepień, ale raczej chęć przetrwania. Tych, którzy szczepić się nie chcą, kampania raczej nie zmobilizuje. Mam wątpliwości, czy dobrowolna sugestia, prośba, mogłaby takich ludzi zachęcić” - mówił.

Jak dodał, problem czwartej fali będzie za chwilę kwestią polityczną.

„Na razie mamy piękną pogodę, mało zachorowań, ale wiemy, że są pewne cykle. Niedługo pogoda będzie gorsza, co będzie sprzyjało zachorowalności. Nie wygląda na to, by był plan B. W PiS są ludzie, którzy są zwolennikami kursu, ale są też tacy, którzy się go obawiają. Po jednej stronie jest chęć zapobiegnięciu temu, co ma nadejść, a z drugiej strony obawa przed niepokojami społecznymi. Czas podjąć decyzję i żadna nie będzie bezbolesna i łatwa” - ocenił.

Grzędziński skomentował też spór w Lewicy.

„Konflikt po stronie lewicy był widoczny od pewnego czasu. Zaczęło się od zawieszenia europosła Marka Balta i dwóch działaczy. Dopiero później lawina nastała. Jedni chcieliby orientować się bardziej w stronę obozu liberalnego i to są ci zawieszeni, a drudzy nie wykluczają pewnej formy współpracy z obozem rządzącym. Na razie wygrywa opcja miękkiej współpracy i opcja Włodzimierza Czarzastego. Pytanie, czy długo będzie przewodniczącym” - wyjaśniał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA