Otwórz player w nowym oknie

Edyta Hołdyńska: Taktyka PiS, by ignorować Tuska, podsyca jego frustracje

Edyta Hołdyńska: Taktyka PiS, by ignorować Tuska, podsyca jego frustracje

„Taktyka PiS, by ignorować Tuska, podsyca jego frustracje. Na razie Jarosław Kaczyński nie daje się sprowokować. W momencie, kiedy to nastąpi, albo dojdzie do jakiegoś zdania, które Tusk mógłby zmanipulować, będzie on mógł święcić tryumfy. Politycy PiS chcą robić swoje i nie dać się prowokować, ale pytanie, jak długo to możliwe” – mówiła w Poranku „Siódma 9” Edyta Hołdyńska z tygodnika „Sieci”, wpolityce.pl i wpolsce.pl.

Dziennikarka oceniła, że wczorajsze przemówienie Donalda Tuska w Gdańsku było bardzo polaryzujące.

„Paradoksalnie zrzucał on odpowiedzialność za dzielenie ludzi na swoich politycznych przeciwników. Używał też pewnej sztuczki erystycznej, którą warto zauważyć, że mówił o swoich przeciwnikach per »oni«, »ich«. W ten sposób chce wytworzyć wrażenie, że to inna grupa ludzi, których natychmiast trzeba odsunąć od władzy. Tusk kontynuuje działania PO i zaognia konflikt. Bardzo trudno będzie wyborcom próbować oddzielić fakty od sztuczek PR-owych. Tusk mówił do przekonanej części PO, ale te chwytliwe, mocne słowa są potem podejmowane przez wyborców. Tusk kierował się takimi niedopowiedzeniami” – wskazywała.

W ocenie Hołdyńskiej taktyka PiS, by ignorować Tuska, podsyca jego frustracje. „Politycy PiS chcą robić swoje i nie dać się prowokować, ale pytanie, jak długo to możliwe” - dodała.

Zapytana o Polski Ład, Hołdyńska podkreśliła, że projekty ustaw ws. Polskiego Ładu mają się pojawiać, zaś na razie jest zrąb podatkowych zmian.

„Teraz politycy mają przekonywać Polaków, trochę na zasadzie konsultacji. Tak to wygląda w przekazie medialnym, choć oczywiście ostateczny kształt ustaw będzie się rysował w parlamencie. Te dane ekonomiczne rzeczywiście są dobre, co oznacza, że Polska dość lekko zamoczoną stopą przeszła kryzys pandemiczny” - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA